fbpx

Lubelski Wzór

20 czerwca 2018
872 Wyświetleń

Po raz czwarty w Lublinie odbędzie się Lubelski Wzór – konferencja, łącząca branżę kreatywną z biznesem, która otwiera możliwości współpracy między lubelskimi projektantami a przedsiębiorcami. 22 czerwca w Centrum Spotkania Kultur na zainteresowanych czekają warsztaty, panele dyskusyjne i wykłady, które przybliżą możliwości rozwoju biznesu związane z wykorzystaniem profesjonalnych usług projektowych. Po raz kolejny zostanie wręczona także statuetka „Lubelski Wzór”, honorująca wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z Lubelszczyzny.

Celem konferencji jest integracja środowisk twórczych i biznesowych i wskazanie realnych korzyści płynących z tej współpracy.

Lubelski Wzór to platforma wymiany doświadczeń i spostrzeżeń między przedsiębiorcami a projektantami. Dzięki wydarzeniu projektanci mają okazję poznać oczekiwania i potrzeby biznesu,
a przedsiębiorcy dowiedzą się, jak branża kreatywna może przyczynić się do wzrostu konkurencyjności ich firm na rynku. Równolegle do paneli dyskusyjnych i warsztatów odbędą się także sesje spotkań inwestorów z projektantami, które pozwolą nawiązać relacje biznesowe. To wymierna korzyści tej konferencji – mówi Mateusz Kunkiewicz, prezes Fundacji Rozwoju Designu LuCreate.

Program konferencji został ułożony w taki sposób, aby zapewnić maksimum wiedzy teoretycznej i praktycznej, pozwalającej zrozumieć funkcjonowanie branży kreatywnej i zagadnień z nią związanych.

W tym roku panele dyskusyjne poświęcone są m.in. branży meblarskiej oraz spożywczej. Prezentowane studia przypadków pokażą jak koncepcje projektantów pomagają realizować cele sprzedażowe. Nie zabraknie też informacji nt. projektów realizowanych z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Będzie to solidna garść praktycznych wiadomości na temat metod współpracy projektantów z mieszkańcami, źródeł finansowania oraz tego jak efektywnie uzgadniać koncepcję.

Odbędzie się także prelekcja na temat estetyki miasta, wygłoszona przez Andrzeja Ćwieka, burmistrza Nałęczowa, który opowie o problemie zaśmiecenia przestrzeni miejskiej przez reklamę
i o tym jak można skutecznie sobie z tym poradzić.

Konferencja to doskonała okazja, aby poznać portfolio lubelskich projektantów. Swoje wystawy pokaże 30 kreatywnych twórców związanych z architekturą, branżą wnętrzarską, wzornictwem, brandingiem i modą. Ekspozycje będzie można oglądać aż przez dwa miesiące, a nie tylko w dniu wydarzenia, tak jak było w poprzednich latach.

Lubelski Wzór to także nagroda Fundacji Rozwoju Designu LuCreate przyznawana wybitnym lubelskim projektantom oraz firmom wyróżniającym się wzorcową współpracą z branżą kreatywną. Na wieczornej Gali Architektury i Dizajnu zostanie wręczona statuetka „Lubelski Wzór 2018” w kategorii „Projektant” i „Firma”. Uroczystość uświetni koncert SKUBASA oraz pokaz mody lubelskich projektantów.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się za zarejestrować na stronie: www.lubelskiwzor.pl. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Designu LuCreate. Szczegóły dostępne także na: www.facebook.com/LubelskiWzor/

Tematyka konferencji Lubelski Wzór 2018

Warsztaty:

  • dla przedsiębiorców – „Skąd brać produkty, które się sprzedają”;
  • dla projektantów – „Aktywne nawiązanie pierwszego kontaktu z klientem”;

Spotkania otwarte i panele dyskusyjne:

  • dla branży meblarskiej – „Produkcja mebli oparta na dobrym designie”;
  • dla branży spożywczej – „Sprzedane ze smakiem”;
  • dla producentów z różnych branż – „Gdzie jest Design?”;
  • poświęcony społecznej odpowiedzialności biznesu – „Projekty zaangażowane społecznie”;
  • merytoryczne prelekcje z wybranych obszarów:
  • opakowania – „O trudnej przyjaźni projektanta i drukarza”;
  • wycena pracy kreatywnej – „Zabierz swoje ceny do psychologa”
  • estetyka przestrzeni miejskiej –„Miasto bez reklam”;
  • trendy – „Co-design – nowy trend w kreowaniu przestrzeni”
  • networking
  • Design+ Meble
  • Design + Opakowania
  • Design + Produkcja
  • Design + Miasto

Fundacja Rozwoju Designu LuCreate to organizacja skupiająca lokalnych projektantów z dziedzin takich jak: architektura, wzornictwo, projektowanie wnętrz, grafika i multimedia. Główny cel działalności to rozwój designu, realizowany przez budowanie relacji pomiędzy projektantami a środowiskiem biznesu, sztuki oraz społeczności lokalnych. Osią działań jest edukacja i projektowanie. Pracując jako kolektyw, Fundacja realizuje projekty dla firm, organizacji, instytucji i jednostek samorządowych. Pracownia LuCreate to działające na zasadzie coworkingu miejsce, skupiające projektantów i specjalistów z branży kreatywnej. Głównymi obszarami działań Fundacji są: architektura, wzornictwo przemysłowe, branding, komunikacja marki oraz przestrzeń miejska.

Fot. Paweł Waga

Zostaw komentarz