WAŻNE
Lubelskie Święto Młodego Cydru (Wrzesień 21, 2018 8:53 am)
Lublin Gospodarzem Mistrzostw Świata U20 (Wrzesień 21, 2018 8:46 am)
Krasna Chata (Wrzesień 19, 2018 8:44 am)

Ostatkowe Danie dla Mola

28 stycznia 2018
317 Wyświetleń

Już 10 lutego odbędzie się 26. edycja Dania dla Mola, literacko-kulinarne wydarzenie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie, którego historia sięga 2007 roku. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod nazwą „Ostatkowe Danie dla Mola”.

Zadanie konkursowe obecnej edycji polega na odnalezieniu w literaturze pięknej opisu przygotowywania, serwowania lub delektowania smakiem najróżniejszych potraw, odnalezieniu apetycznej sceny z filmu bądź napisaniu własnego utworu. Tegoroczne wydarzenie skupia się na poszukiwaniu tych utworów, które przybliżą nam smaki „ostatkowych stołów” przygotowywanych na przyjęcia z przyjaciółmi. Na spotkaniu nie zabraknie również ostatkowych tradycji charakterysztycznych dla Lubelszczyzny, które  przybliżą  regionaliści z Bychawskiego Towarzystwa Regionalnego. „Mol” jest dla każdego – wstęp na wydarzenie jest wolny, osoby które nie biorą udziału w konkursie mogą przynieść ze sobą coś na ostatkowy stół i podzielić się swoimi ulubionymi smakami z innymi czytelnikami.

W tym roku na „potańcówkę z Molem” spotykamy się w Kawiarni Artystycznej „Złota Lira” w Bychawskim Centrum Kultury. ( geba )

 

foto: MBP w Bychawie

Zostaw komentarz