WAŻNE
Najlepszy wśród najlepszych (Lipiec 20, 2018 8:52 am)
V Festiwal Kulinariów i Sztuki Ludowej (Lipiec 19, 2018 8:43 am)
Folklorystyczne (Lipiec 18, 2018 1:23 pm)
Kryzys w malinach (Lipiec 16, 2018 12:00 pm)

Ostatkowe Danie dla Mola

28 stycznia 2018
256 Wyświetleń

Już 10 lutego odbędzie się 26. edycja Dania dla Mola, literacko-kulinarne wydarzenie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie, którego historia sięga 2007 roku. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod nazwą „Ostatkowe Danie dla Mola”.

Zadanie konkursowe obecnej edycji polega na odnalezieniu w literaturze pięknej opisu przygotowywania, serwowania lub delektowania smakiem najróżniejszych potraw, odnalezieniu apetycznej sceny z filmu bądź napisaniu własnego utworu. Tegoroczne wydarzenie skupia się na poszukiwaniu tych utworów, które przybliżą nam smaki „ostatkowych stołów” przygotowywanych na przyjęcia z przyjaciółmi. Na spotkaniu nie zabraknie również ostatkowych tradycji charakterysztycznych dla Lubelszczyzny, które  przybliżą  regionaliści z Bychawskiego Towarzystwa Regionalnego. „Mol” jest dla każdego – wstęp na wydarzenie jest wolny, osoby które nie biorą udziału w konkursie mogą przynieść ze sobą coś na ostatkowy stół i podzielić się swoimi ulubionymi smakami z innymi czytelnikami.

W tym roku na „potańcówkę z Molem” spotykamy się w Kawiarni Artystycznej „Złota Lira” w Bychawskim Centrum Kultury. ( geba )

 

foto: MBP w Bychawie

Zostaw komentarz