fbpx

Sznurowadła znów na trasie

29 września 2017
927 Wyświetleń

Dzięki aktywności Fundacji Bezmiar w Puławach coraz więcej osób trenuje biegi i równie dużo startuje w zawodach. W pierwszą jesienną sobotę ulicami Puław odbył się Bieg Sznurowadeł wieńczący obchody 50-lecia Zespołu Szkół Technicznych w Puławach. Na dystansie ok. 10 km najszybszą puławianką była Dorota Bachan, a puławianinem Kazimierz Kamola. Dystans 10 km ukończyło 105 osób, z których najszybszy był Andrzej Starzyński; najstarszy zawodnik miał 68 lat, a najlepszą drużyną na tym dystansie był Chemik Noxy Puławy. Dużą popularnością cieszył się również dystans około 5 km. Dwa okrążenia ulicami miasta przebiegły 103 osoby, wśród których było aż 30 mieszkańców Puław. Jako pierwszy na metę dobiegł Jakub Gałasiewicz. To również był dobry dystans dla seniorów – najstarszy z biegaczy miał 70 lat. Rywalizację drużynową wygrał zespół Multimedia Runners. Kolejna impreza – Bieg Mikołajów – została zaplanowana na 3 grudnia. (ag)