WAŻNE
Lubelskie Święto Młodego Cydru (Wrzesień 21, 2018 8:53 am)
Lublin Gospodarzem Mistrzostw Świata U20 (Wrzesień 21, 2018 8:46 am)
Krasna Chata (Wrzesień 19, 2018 8:44 am)

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne – GIS Challenge

Maj 17 @ 10:00 - Maj 18 @ 00:00

w dniach 17–18 maja 2018 r. po raz drugi odbędą się w Lublinie ogólnopolskie Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne – GIS Challenge. Uroczyste otwarcie wydarzenia, odbędzie się 17 maja br. o godz. 10:00 w Hotelu Victoria (ul.Narutowicza 58/60, Lublin). W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad 130 uczestników z całej Polski.
GIS Challenge to wydarzenie adresowane do najzdolniejszych studentów kształcących się w zakresie geoinformatyki. Główną ideą jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności analitycznego myślenia w zakresie wykonywania analiz przestrzennych oraz rozwiązywania problemów programistycznych i bazodanowych. Mistrzostwa są również okazją do wykazania się takimi kompetencjami miękkimi jak: komunikatywność, umiejętność dobrej organizacji pracy, działanie w zespole i pod presją czasu. Specyfika wydarzenia nawiązuje do organizowanych na całym świecie IT Challenge – gromadzących programistów. Wartością dodaną dla uczestników Mistrzostw
jest możliwość udziału w zaawansowanych szkoleniach oraz bezpośredni kontakt ze specjalistami i przedstawicielami firm geoinformatycznych z całej Polski.
Głównymi organizatorami GIS Challenge są: Wydział Nauk o Ziemi iGospodarki Przestrzennej oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, natomiast współorganizatorami jednostki naukowe z całej Polski. Łącznie wydarzenie współorganizuje szesnaście uczelni, stowarzyszenia naukowe działające na rzecz geoinformatyki, a także firmy występujące w roli sponsorów.
Warto dodać, że to właśnie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej jako pierwszy w Polsce poszerzył swoją ofertę edukacyjną o geoinformatykę. Ten międzywydziałowy kierunek jest realizowany wspólnie przez Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS od 2013 roku.

Szczegóły

Start:
Maj 17 @ 10:00
Koniec:
Maj 18 @ 00:00