WAŻNE
Lublin na stulecie niepodległości (Listopad 14, 2018 8:42 am)
Dlaczego warto podróżować samolotami? (Listopad 9, 2018 11:29 am)
Wolny jak ptak (Listopad 9, 2018 11:09 am)
Rocznica potyczki pod Opolem (Listopad 9, 2018 10:33 am)

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

JARMARK JAGIELLOŃSKI

Sierpień 17 - Sierpień 19

Jarmark Jagielloński to czas, kiedy kultura tradycyjna prezentowana jest poprzez muzykę, śpiew
i taniec. W programie wydarzenia jest miejsce na koncerty muzyki tradycyjnej, jak i te nią inspirowane. To także wyjątkowa okazja do spotkania w jednym miejscu kilkuset artystów, rzemieślników i wytwórców tradycyjnego rękodzieła z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
W ramach Jarmarku Jagiellońskiego będzie realizowany specjalny program w zw. z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości w oparciu o stworzoną Orkiestrę, która oprócz repertuaru muzyki tradycyjnej Lubelszczyzny, przygotuje melodie legionowe. Istotnym punktem będą potańcówki w ramach Jarmarku, z uwzględnieniem repertuaru okresu międzywojnia (18 sierpnia). Towarzyszyć temu będą warsztaty polskich tańców tradycyjnych. Orkiestra zostanie wyposażona
w czapki „Maciejówki”- podkreślające obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Czapki „Maciejówki” dostępne będą również w atelier fotograficznym w przestrzeni miasta przy kurze – symbolu Jarmarku, gdzie będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia oraz zakupić limitowaną edycję czapek.

Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie
jarmarkjagiellonski.pl

Szczegóły

Start:
Sierpień 17
Koniec:
Sierpień 19