WAŻNE
50. jubileuszowe Spotkania Lalkarzy (Maj 23, 2018 8:54 am)
Studio/Pracownia (Maj 21, 2018 9:19 am)
Fotele, krzesła i taborety (Maj 17, 2018 2:44 pm)

Zabawki z Nałęczowa

26 stycznia 2018
294 Wyświetleń

Młodzi projektanci uczący się na co dzień w Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie prezentują swoje prace na wystawie, która została otwarta 25 stycznia w Centrum Spotkania Kultur.

Prezentacja składa się z prac dyplomowych oraz prac semestralnych wykonanych w ramach dwóch nauczanych w szkole specjalizacji: projektowanie zabawek oraz meblarstwo artystyczne. Zabawki miękkie powstają w pracowni projektowania zabawek z tkanin – to właśnie tam uczniowie tworzą swoje dzieła z dbałością o najmniejsze szczegóły. Inspiracją są głównie natura i baśniowy świat.

Zabawki z drewna mają dodatkową funkcję – również edukują najmłodszych. Pobudzanie wyobraźni, kształtowanie sfery emocjonalnej, sensorycznej i intelektualnej to zadania, jakie spełniają. Są wykonywane w dwóch wersjach: zabawki manipulacyjne rozwijają dziecięcą motorykę, a konstrukcyjne uczą logicznego myślenia poprzez zabawę.

Własnoręcznie wykonane zabawki powstają w opozycji do masowej produkcji dziecięcych gadżetów. Uczniowie projektują i własnoręcznie wykonują również meble z drewna i wikliny, ucząc się przy tym, wzajemnych zależności funkcji, konstrukcji i formy plastycznej. A wszystkie te unikalne, nieszablonowe formy możemy podziwiać w Centrum Spotkania Kultur do 23 lutego.

foto: Edyta Pietrzak

Zostaw komentarz