WAŻNE
Grand Press dla Katarzyny Michalak (Grudzień 17, 2018 9:19 am)
Kobiety Leszka Żegalskiego (Grudzień 17, 2018 9:07 am)
Dożynki Rybackie (Grudzień 11, 2018 8:35 am)

Zjazd Zbyszków

20 marca 2018
287 Wyświetleń

Po raz ósmy odbył się w Lublinie Zjazd Zbyszków. Zgodnie z tradycją 15 marca goście  zgromadzili się w Trybunale Koronnym, przynosząc ze sobą  prezenty dla dzieci z Placówki Wychowawczo – Opiekuńczej, która mieści się przy ul.Pogodnej w Lublinie. Ideą akcji jest również promocja Lublina w Polsce. Pomysłodawcą zjazdu i głównym organizatorem od początku jest radny Miasta Lublin – Zbigniew Jurkowski.

VIII Zjazd Zbyszków zebrał spore grono gości. Byli m.in. Paweł Frączek, dyrektor Placówki Wychowawczo-Opiekuńczej, ksiądz Wiesław Szewczuk, Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Kraśniku, który przedstawił historię Błogosławionego Zbigniewa Strzałkowskiego, Janusz Karpiński, który wspomniał o Zbigniewie Wodeckim, profesor Zbigniew Kędzierski, który wypowiedział się w sprawie dbania o zdrowie oraz Zbigniew Ungeheuer, który opowiedział  historią „Polak – Węgier – dwa Bratanki”, a także Zbigniew Dzideczek, który opowiedział o tym jak należy komunikować w biznesie.

W przerwach poważnych rozmów, publiczność mogła posłuchać śpiewu Piotra Selima, który zaśpiewał kompozycje do tekstów Hani Lewandowskiej, gry na fortepian Georgija Erdeli, chłopca z Ukrainy, który jest studentem Wydziału Nauk Artystycznych na UMCS, a który zagrał  kompozycje Chopina i Rachmaninowa. Ponadto aktor i rezzyser Dariusz Boruch pokazał etiudę sceniczną „Złoczyńca” według  Antoniego Czechowa  Uwieńczeniem wieczoru był znakomity, urodzinowy tort.

tekst i foto: Maksym Vasylyev

Zostaw komentarz