fbpx

24. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

2 listopada 2020
686 Wyświetleń

W dniach 7-15 listopada wystąpi w Lublinie liczna grupa polskich artystów, którzy na żywo oraz online zaprezentują swoje najnowsze spektakle. W programie także znakomite filmy i rejestracje spektakli, których bohaterami będą artyści tańca z krajów Beneluxu.

24. edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca przypadła na bardzo trudny czas, który niestety płynął znacząco na kształt programu. Artyści tańca nie poddają się jednak i pragną wraz z organizatorami zaprosić Miłośników tańca do udziału w tak oczekiwanym co roku w listopadzie lubelskim Festiwalu.


Przede wszystkim zagości w Lublinie liczna grupa polskich artystów, którzy zaprezentują swoje spektakle na żywo w przestrzeniach Centrum Kultury, ACK UMCS Chatka Żaka i Centrum Spotkania Kultur. Wśród zaproszonych gości znajdą się zarówno artyści młodzi, rozpoczynający karierę i odnoszący pierwsze sukcesy, jak i uznane osobowości polskiego tańca. Przed nami pokazy m.in. Polskiego Teatru Tańca, Sopockiego Teatru Tańca, Pawła Sakowicza i Karoliny Kraczkowskiej czy Ramony Nagabczyńskiej. Wśród młodych, rozpoczynających karierę artystów zobaczymy m.in.: Elizę Kindziuk, Monikę Witkowską, Daniela Komędera, Dominikę Wiak, Dominika Więcka czy Michała Przybyłę. Część tej licznej grupy artystów z Polski Centrum Kultury w Lublinie miało okazję wesprzeć w procesie kreacji i produkcji w ramach Przestrzeni Sztuki, nowego programu wsparcia tańca w naszym kraju.


Widzowie, którzy wolą pozostać w domach, bądź z uwagi na ograniczenia wielkości widowni nie będą mogli uczestniczyć na żywo w wydarzeniach, mogą skorzystać ze streamingów spektakli i możliwości obejrzenia ich w Internecie.


Goście zagraniczni zagoszczą tym razem wyłącznie na ekranach, zarówno w Internecie, jak i w kinie festiwalowym w Centrum Kultury. W programie znalazł się wybór znakomitych filmów i rejestracji spektakli, których bohaterami będą artyści tańca z krajów Beneluxu, regionu, któremu w tym roku poświęcono szczególną uwagę.


Już na inaugurację Festiwalu, w dniach 7 i 8 listopada, zaplanowano internetową transmisję premierowego wieczoru w wykonaniu Nederlands Dans Theater 2. Centrum Kultury w Lublinie będzie jedynym w Polsce partnerem instytucjonalnym NDT2 podczas transmisji z Hagi. To wielki zaszczyt i niezwykłe wyróżnienie, a zarazem znakomita gratka dla widzów lubelskiego Festiwalu przyzwyczajonych już do tego, że w ostatnich latach goszczą w Lublinie najwybitniejsi przedstawiciele światowego tańca, właśnie za sprawą organizatorów MSTT.
Ponadto w programie znajdują się warsztaty z technik tanecznych i krytyki tańca oraz mistrzowskie lekcje i spotkania z wybranymi choreografami i pedagogami tańca.

Zobacz pełny program festiwalu
Bilety dostępne wkrótce

Źródło: Centrum Kultury w Lublinie
Zostaw komentarz