fbpx

32. Biłgorajskie Spotkanie z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską

22 września 2020
828 Wyświetleń

Mimo pandemii jak co roku w ostatni weekend września Biłgoraj gościć będzie młodych twórców i wykonawców piosenki literackiej z całej Polski. Artyści tradycyjnie będą walczyć o prestiżowe nagrody 32. Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, czyli: „Gęste Sito Krytyki” oraz nagrody w kategorii aktorskiej i wykonawczej. To nie jedyne atrakcje dla sympatyków tego gatunku muzyki, bowiem na festiwalowej scenie wystąpią także Jarosław Chojnacki oraz zespół Czerwony Tulipan, świętujący w tym roku 35- lecie pracy artystycznej. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina BCK, rezerwacje: www.bck.lbl.pl

Podczas pierwszego dnia Spotkań na scenie BCK Teatr Poezji i Piosenki zagra spektakl „Gwałtu co się dzieje” wg Aleksandra Fredry, (który miał być grany 27 marca, ale z przyczyn wiadomych nie mógł się odbyć.), a następnie z autorskim recitalem wystąpi Mariusz Oziu Orzechowski, któremu towarzyszyć będzie Michał Sosna.

Drugi dzień Spotkań, to przede wszystkim przesłuchania konkursowe, w których wykonawcy walczą o „Gęste Sito Krytyki” oraz nagrody w kategorii aktorskiej i wykonawczej, a koncert zakończą „Przyjaciele” czyli Beata Osytek, Łukasz Jędrys, Mariusz Dekiel, Jacek Kadis, Mariusz Oziu Orzechowski, Grzegorz Paczkowski, Jakub Zuckerman i JAROSŁAW CHOJNACKI.

Niedzielne popołudnie to ostatni spotkaniowy koncert – Koncert Finałowy, podczas którego poznamy laureatów 32 Spotkań, a na pożegnanie zagra i zaśpiewa znany i lubiany olsztyński zespół CZERWONY TULIPAN, który w tym roku obchodzi 35-lecie pracy artystycznej.

Warto podkreślić, że Biłgorajskie Spotkania są imprezą, już od lat liczącą się w kraju, imprezą, która wypromowała wielu znanych twórców i wykonawców piosenki literackiej. Organizatorem imprezy jest Biłgorajskie Centrum Kultury wraz ze Stowarzyszeniem „Teatr i Muzyka”, przy współudziale Urzędu Miasta Biłgoraja.

Program

25 września, piątek, godz. 20.00KONCERT INAUGURACYJNY czyli: Gospodarze i Przyjaciele Spotkań

Gwałtu, co się dzieje” komedia Aleksandra Fredry w wykonaniu Teatru Poezji i Piosenki BCK

Mariusz Oziu-Orzechowski i Michał Sosna

26 września, sobota, godz. 20.00KONCERT KONKURSOWY czyli:
ubiegłoroczny laureat – Grzegorz Grunwald z Debskiej Kuźni, Kandydaci na laureatów

oraz Przyjaciele Spotkań: Jarosław Chojnacki, Mariusz Dekiel, Łukasz Jędrys, Jacek Kadis,

Beata Osytek, Grzegorz Paczkowski i Jakub Zuckerman

27 września, niedziela, godz. 17.00KONCERT FINAŁOWY czyli:

– Laureaci 32 Spotkań oraz CZERWONY TULIPAN – To już 35 lat.

Zostaw komentarz