fbpx

6. Zamojski Festiwal Podróży „Eskapady Kresowe”

17 września 2020
562 Wyświetleń

Najpiękniejsze wulkany ziemi, jaskinie Madagaskaru, skitury w Alpach, zapierająca dech w piersiach natura Islandii, miniatury zamków kresowych oraz przedpremierowy pokaz filmu o Tonym Haliku w programie 6. Zamojskiego Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 września 2020. 

Gośćmi tegorocznej edycji „Eskapad Kresowych” będą: Robert Róg – instruktor narciarstwa wysokogórskiego; Grzegorz Gawlik – podróżnik, alpinista, autor unikalnego na skalę światową projektu 100 wulkanów; Grzegorz Kuśpiel – podróżnik, grotołaz, zdobywca jaskiń Madagaskaru oraz zamojscy organizatorzy turystyki.

Podczas festiwalu odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu Marcina Borchardta „Tony Halik”. Życiowe perypetie tego słynnego podróżnika wydają̨ się̨ równie nieprawdopodobne jak przygody Indiany Jonesa. W ostatniej dekadzie zimnej wojny niezwykle popularne programy telewizyjne z jego udziałem były dla milionów Polaków przysłowiowym – „jedynym oknem na świat”. Poza Polską praktycznie nieznany, w latach 60-80 tych w jakiś dziwny sposób pojawiał się wszędzie tam na świecie, gdzie działo się coś ważnego. Znał wszystkich, wszystkich filmował, wszyscy chcieli z nim rozmawiać: Fidel Castro, królowa Elżbieta, Evita Peron, Richard Nixon. Halik, jak przystało na wytrawnego gawędziarza, lubił publicznie podkoloryzować́ to i owo. Dziś́ trudno dociec, co z tego o czym mówił wydarzyło się̨ naprawdę̨, a co jest jedynie pokłosiem jego nieokiełznanej wyobraźni i poczucia humoru.

Organizatorem 6. Zamojskiego Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe” jest Zamojskie Towarzystwo Turystyczne we współpracy z Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. 

PROGRAM: 

26.09.2020 | sobota | Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, ul. Odrodzenia 9

17:00 Otwarcie 6. Zamojskiego Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe”

17:10 Jacek Podkościelny oraz zamojska grupa z wyprawy „Islandia 2020”: Michał Loj, 

Barbara Ptak, Józef Kwaśniak, Edward Szlęzak – Islandia – potęga natury

18:00 Robert Róg – Skitury w Alpach

18:50 Grzegorz Gawlik – Projekt 100 wulkanów

19:40 Grzegorz Kuśpiel – Jaskinie Madagaskaru

20:45 Tony Halik, reż. M. Borchardt – przedpremierowy pokaz filmu o słynnym podróżniku

Bilety dostępne wyłącznie w sprzedaży w kasach CKF Stylowy, ul Odrodzenia 9 lub online: www.stylowy.net

Bilet na wszystkie prezentacje – 10 zł (normalny), 8 zł (ulgowy)

Bilet na film „Tony Halik” – 10 zł

27.09.2020 | niedziela | Archipelag Roztocze w Budach

Zwiedzanie Parku Miniatur Kresowych w Budach – wyjazd o godz. 10:00 z parkingu Planty w Zamościu, ul. Peowiaków 90B, między UG a os. Planty, koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy: BT Quand w Zamościu, ul. Ormiańska 30, tel. 84 639 06 72, 782 300 400.

Zostaw komentarz