fbpx

Ogrody deszczowe Lublina

28 czerwca 2021
716 Views

Wbrew temu co sądzimy susza nie jest jedynie smutną rzeczywistością odległych krajów kontynentu afrykańskiego. Jest też bardzo groźną i bliską perspektywą dla nas. Dlatego należy świadomie i odpowiedzialnie działać na rzecz oszczędzania wody i gromadzenia jej według nowych sposobów. Projekt „Ogrody deszczowe. Dobrze nawodnione miasto” ma szerzyć wśród mieszkańców Lublina wiedzę na temat zmian klimatu, zieleni miejskiej i gospodarowania wodą. Ogród deszczowy można założyć, choćby w na niewielkim terenie przydomowym. Wystarczą odpowiednio przygotowane nasadzenia roślin dobrze radzących sobie w wilgotnej glebie, zatrzymujące wodę w gruncie i gromadzące ją podczas intensywnych opadów.

Propozycje miejsce dla ogrodów deszczowych na terenie Lublina, w ramach Projektu „Ogrody deszczowe. Dobrze nawodnione miasto” z Zielonego Budżetu, były zbierane do końca maja. Z ponad 40 propozycji lokalizacji zgłoszonych przez ekspertów z Fundacji Sendzimira, Biura Miejskiego Architekta Zieleni oraz przedstawicieli Rad Dzielnic wybrano osiem, dla których stworzone będą projekty ogrodów deszczowych. Na podstawie dwóch z nich, jeszcze w tym roku, powstaną obiekty małej retencji wody. Pierwszy etap Projektu został zakończony.

Wszystkie wybrane lokalizacje znajdują się w dostępnych i dobrze widocznych miejscach na działkach należących do miasta. Na liście wybranych lokalizacji znajdują się:

Więcej: Fundacja Sendzimira oraz Obywatelski Lublin. Efektem projektu będzie praktyczny, ogólnodostępny poradnik procesu budowy ogrodów deszczowych.

(ann)

foto Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Leave A Comment