fbpx

Akcja protestacyjna nauczycieli

10 kwietnia 2019
777 Wyświetleń

Podwyżki wynagrodzeń oraz zmian w systemie edukacji domagają się nauczyciele. W Lublinie strajkuje 110 spośród 155 placówek oświatowych. 9 kwietnia na placu Litewskim miała miejsce demonstracja, w której wzięło udział około 150 osób, w tym uczniowie, przedstawiciele ruchów kobiecych, przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, rodzice, sympatycy i sami nauczyciele. Wśród haseł było i takie: Politycy do tablicy. Strajk w lubelskich placówkach oświatowych trwa od poniedziałku 8 kwietnia. Pomimo sytuacji dziś rozpoczęły się w egzaminy gimnazjalne, bez zakłóceń i przy pełnych składach komisji egzaminacyjnych.

Dzięki owocnej współpracy Urzędu Miasta Lublin z dyrektorami szkół możliwe było zorganizowanie dzisiejszych egzaminów. Serdecznie dziękuję dyrektorom i nauczycielom za niezawodność i gotowość do współpracy w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji, a rodzicom i uczniom za cierpliwość i wyrozumiałość. Wszystkim gimnazjalistom życzę powodzenia na egzaminach – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

W poniedziałek, 8 kwietnia, odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół, zorganizowane przez Wydział Oświaty i Wychowania UM Lublin w związku z egzaminami gimnazjalnymi, podczas którego ustalono i uzupełniono składy komisji egzaminacyjnych na najbliższe dni. Dyrektorzy podzielili personel pomiędzy szkołami w taki sposób, aby stworzyć wymagane, zgodne z prawem, składy komisji. Wydział Oświaty i Wychowania na bieżąco monitoruje sytuację. Dyrektorzy otrzymali listy osób, które mogą zostać włączone do komisji egzaminacyjnych. Nieprzerwanie gotowi do wsparcia są pracownicy Wydziału Oświaty i Wychowania posiadający przygotowanie pedagogiczne.

 

Zostaw komentarz