fbpx

BAŁKANY. Spotkanie z Lejlą Kalamujić

22 września 2021
534 Wyświetleń

24 września (piątek), o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z z bośniacką pisarką Lejlą Kalamujić. Organizatorami są: Wydawnictwo Pogranicze, czasopismo Kultura Enter oraz Księgarnia Między Słowami. Spotkanie odbędzie się online. Poprowadzi je Aleksandra Zińczuk.

Wydarzenie poświęconej jest książce „Nazywajcie mnie Esteban”, która znalazła się w wyborze kandydatów z Bośni i Hercegowiny do Europejskiej Nagrody Literackiej za prozę i przetłumaczono ją na słoweński, macedoński, niemiecki i polski. Wydawcą jest Fundacja Pogranicze i Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”. Na spotkaniu będzie można nabyć nowości wydawnicze Wydawnictwa Pogranicze oraz Warsztatów Kultury w Lublinie. 

Lejla Kalamujić (1980), z wykształcenia filozofka I socjolożka, jest autorką krótkich opowiadań I esejów publikowanych w prasie literackiej krajów byłej Jugosławii oraz sztuki Ljudožderka ili kako sam ubila svoju porodicu(Ludożerka albo jak zabiłam swoją rodzinę). Dotychczas ukazały się dwa tomiki jej opowiadań, Anatomija osmijeha(Anatomia uśmiechu) I Zovite me Esteban – ta ostatnia znalazła się w wyborze kandydatów z Bośni i Hercegowiny do Europejskiej Nagrody Literackiej za prozę i została przetłumaczona na słoweński, macedoński i niemiecki. Lejla Kalamujić mieszka w Sarajewie.

Więcej: kulturaenter.pl/article/balkany-spotkanie-z-lejla-kalamujic/#

(ann)

foto Kultura Enter

Zostaw komentarz