fbpx

Bieg w bardzo wolnym tempie

1 lipca 2021
739 Wyświetleń

Już 3-4 lipca br. w Ogrodzie Botanicznym UMCS (wejście od strony ul. Willowej) odbędą się zajęcia slow joggingu (sobota) oraz shinrin-yoku (niedziela). Warsztaty poprowadzi Aneta Mojduszka – pierwszy certyfikowany instruktor slow joggingu w Lublinie oraz trenerka shinrin-yoku.

Slow jogging to metoda biegania opracowana w Japonii przez prof. Hiroakiego Tanakę. Jak sugeruje nazwa, jest to bieg w bardzo wolnym tempie, a właściwie truchtanie i to znacznie wolniej, niż większość z nas sobie wyobraża. Jeśli zapamiętamy kilka prostych reguł i uda nam się regularnie wdrażać je w życie – tajemnica japońskiego zdrowia i długowieczności będzie w naszym zasięgu!Slow jogging można uprawiać niezależnie od wieku i kondycji. Jest to efektywna technika dla utrzymania organizmu w zdrowiu, ale i doskonałe uzupełnienie dla innych aktywności czy wręcz baza wydolnościowo-kondycyjna dla zaawansowanych technicznie dyscyplin. Biegając w stylu „slow” zapobiegamy wielu chorobom cywilizacyjnym, takim jak: otyłość, cukrzyca, choroby krążenia. Jednocześnie nie narażamy się na kontuzje, zakwasy, bóle mięśni i co najważniejsze – nie odczuwamy zmęczenia.

Wydarzenie skierowane jest do osób pełnoletnich, które lubią umiarkowaną aktywność fizyczną. Zapisy na warsztaty trwają do 2 lipca do godz. 17:00 i odbywają się pod numerem tel. 509 228 513. Liczba uczestników jest ograniczona. Cena udziału w zajęciach wynosi 20 zł (płatne w dniu zajęć). Zarówno w sobotę, jak i niedzielę uczestnicy spotkają się o godz. 9:45 przed wejściem głównym do Ogrodu Botanicznego UMCS (od strony ul. Willowej). Obowiązuje strój sportowy.

Źródło: Centrum Prasowe UMCS

Zostaw komentarz