fbpx

BIOTEKA w Karczmie Słupskiej

17 października 2019
814 Wyświetleń

 

 

 

 

 

W budynku dawnej Karczmy Słupskiej w Lublinie przy skrzyżowaniu ulicy Sowińskiego i Alei Racławickich  powstanie BIOTEKA – nowa siedziba dwóch filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, której przestrzeń będzie nawiązywać do zieleni położonego w bliskim sąsiedztwie Ogrodu Saskiego. Projektanci zdecydowali się na naturalność oraz surowość zastosowanych materiałów, takich jak beton, szkło, drewno, stal przy wykorzystaniu dużej ilości zieleni, aby nadać indywidualny, kontemplacyjny charakter projektowanym wnętrzom przy zachowaniu wysokiego poziomu doznań estetycznych użytkownika.

Powierzchnia BIOTEKI to 421 m2. Na półkach znajdzie się około 19 000 książek drukowanych i około 15 000 zbiorów specjalnych (audiobooków, płyt z muzyką i filmami). Do tej pory stanowiły one zasoby dwóch filii bibliotecznych przy ul. Poniatowskiego 4 oraz ul. Braci Wieniawskich, zlokalizowanych w punktach niedostępnych dla osób z niepełnosprawnością ruchową

BIOTEKA będzie stawiać na wysoce przemyślaną dostępność i przyjazność dla użytkowników z niepełnosprawnościami. Na całej powierzchni obiektu zaprojektowano posadzki z betonu zabezpieczonego antypoślizgowo. Na podłogach powstanie również „niewidzialna droga” – systemowe oświetlenie LED-owe montowane w posadzce ułatwiające poruszanie się po obiekcie osobom niedowidzącym. W lokalu znajdzie się również toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, a lada biblioteczna zostanie obniżona do poziomu niezbędnegow komunikacji z osobami poruszającymi się na wózkach.

Koszt remontu to 1,27 mln zł. Planowany termin jego zakończenia to połowa grudnia tego roku.

 

Zostaw komentarz