fbpx

Biznes Forum & Gala LKB 2022

19 września 2022
536 Wyświetleń

Po raz kolejny nadano honorowe tytuły Ambasadora Lubelskiego Klubu Biznesu, który jest największą organizacją zrzeszającą przedsiębiorców w naszym regionie. Tytuły zostały nadane w różnych kategoriach, m.in. tworzenie efektywnych związków między biznesem a nauką oraz kreowanie innowacyjność czy wkład w rozwój gospodarczy kraju.

Od ponad 20 lat honorowy tytuł Ambasadora Lubelskiego Klubu Biznesu przyznawany jest osobom, które znajdują sposób żeby się wyróżnić, na to żeby wspierać przedsiębiorczość, zarówno w skali województwa ale również osoby, które włączają się w działalność statutową Klubu, poszerzają nam perspektywy, dostarczają nowych kontaktów, nowych inspiracji – mówi Agnieszka Gąsior – Mazur, Prezes Lubelskiego Klubu Biznesu. – Co roku kryteria lekko się zmieniaj ale zawsze doceniamy tych najlepszych, którzy wychodzą z inicjatywą, którzy widzą dalej, ale potrafią być blisko naszej organizacji.

W tym roku tytuł otrzymali:

Prof. Adam Noga z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, za wkład w rozwój polskiej myśli ekonomicznej, tworzenie efektywnych związków między biznesem a nauką oraz kreowanie innowacyjności.

– Nie tylko przedsiębiorców czekają teraz trudne czasy – mówi prof. Noga. – Czeka nas dziesięć wielkich kryzysów, już nie tylko pandemiczne, tylko klimatyczny, globalizacyjny, nawet moralny, ale w greckim słowie kryzys – „decyzja”, „wybór” – tkwi wiele rzeczy pozytywnych. To czas na wreszcie konieczne zmiany.

Stanisław Adamiak – konsul Honorowy Ukrainy w Chełmie, za promocję polskich przedsiębiorstw na rynku ukraińskim oraz za zaangażowanie w pomoc humanitarną dla Ukrainy.

– Widzę szansę na rozwój polskich firm we współpracy z ukraińskimi, bo jesteśmy sąsiadami. Jest jednak dziś duży problem – mówi Stanisław Adamiak. – Dopóki trwa wojna, biznes nie może być rozwijany w normalnych warunkach. Wypada nam wspierać mocno dzisiaj Ukrainę, żeby jak najszybciej zwyciężyła, żeby można było wrócić na normalną drogę biznesu, współpracy gospodarczej.

Lucjan Jagiełło – założyciel i właściciel rodzinnej firmy Browary Jagiełło,
za wykreowanie tradycyjnej marki, inwestycje w nowoczesne technologie w branży piwowarskiej tytuł ambasadora Lubelskiego Klubu Biznesu trafił do Lucjana Jagiełło, założyciela i właściciela rodzinnej firmy Browary Jagiełło.

– Nasza firma w przyszłym roku będzie obchodzić 30-lecie istnienia – mówi Lucjan Jagiełło. – Firma jest rodzinna, browar lokalny. Mamy bardzo fajne urządzenia europejskie. Firma jest na wysokim poziomie.

Za wkład w rozwój gospodarczy kraju, sukces ekonomiczny oraz społeczną odpowiedzialność biznesu Ambasadorem Lubelskiego Klubu Biznesu został także Przemysław Śnieżyński – współzałożyciel, od 27 lat Prezes Zarządu MEDISEPT Sp. z o.o., absolwent Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Lublinie, doświadczony manager, laureat konkursu Top Manager 2020.

Zostaw komentarz