fbpx

Capgemini otwiera się na Lublin

23 stycznia 2019
922 Wyświetleń

Firma z branży doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej oraz drugi największy pracodawca sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, otwiera swoje kolejne centrum w Lublinie. Capgemini ma już swoje placówki w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Opolu. Firma zatrudnia obecnie ponad 8 000 ekspertów w Polsce oraz ponad 200 000 pracowników na całym świecie. Firma specjalizuje się we wdrażaniu cyfrowych innowacji dla biznesu, w rozwiązaniach z zastosowaniem automatyzacji i robotyzacji, sztucznej inteligencji, transferu danych i procesów w chmurze.

 

Lubelska branża informatyczna notuje jeden z najwyższych wzrostów liczby firm tego sektora w Polsce. Nasze miasto posiada bogate zaplecze edukacyjne z szeregiem uczelni kształcących studentów na kierunkach informatycznych. Potencjalnym inwestorom oferujemy wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów w dziedzinie IT, co gwarantuje szybki i sprawny proces rekrutacji. Zawsze cieszy mnie fakt, że nowi inwestorzy podkreślają wybór naszego miasta, ze względu na dynamiczny rozwój Lublina. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Rocznie w Lublinie mury wydziałów informatycznych opuszcza ponad 900 absolwentów.

Miasto także gości prawie 6,5 tysiąca studentów zagranicznych z ponad 90 krajów świata, którzy posługują się swoim językiem ojczystym.

 

Wybór Lublina to dla Capgemini naturalna ścieżka rozwoju na rynku polskim. Wśród decydujących czynników znalazła się przede wszystkim specjalizacja miasta w branży IT, wysoka dostępność wykwalifikowanej kadry oraz osób z odpowiednimi umiejętnościami językowymi czy też dobrze wypracowany ekosystem powiązań firm z ich otoczeniem biznesowym i akademickim. Rekrutacja już trwa, obecnie mamy w planie zatrudnienie ponad 100 osób, a pierwsze osoby rozpoczną pracę już w połowie lutego. Do naszego zespołu szukamy ludzi otwartych, komunikatywnych i zaangażowanych, którym zapewnimy szkolenia wprowadzające, w tym także technologiczne, oraz możliwość dalszego rozwoju w ramach naszej organizacji. – mówi Dominika Kowalska, Vice President, Head of Eastern Europe Managed Service.

 

W Lublinie Capgemini otworzy dział wsparcia technicznego dla klientów z obszaru Cloud Infrastructure Services.

 

Do lubelskiego centrum poszukujemy osób płynnie mówiących po angielsku, niemiecku, francusku i holendersku. Jesteśmy otwarci zarówno na osoby dopiero zaczynające swoją karierę zawodową, jak również na specjalistów z doświadczeniem w obszarze IT, www.gospodarczy.lublin.eu a w szczególności w zarządzania infrastrukturą, systemami i procesami. Co nas wyróżnia jako firmę? Przede wszystkim świetna atmosfera pracy, duża różnorodność w zakresie ról i możliwości rozwoju, przy zachowaniu wysokich standardów pracy. Rozwój naszych pracowników jest dla nas bardzo ważny. – mówi Barbara Makowska, Global HR Business Partner.

 

Lubelski oddział Capgemini rozpocznie działalność w lokalizacji tymczasowej. Do końca roku firma planuje relokację do docelowej siedziby. (Materiały UM Lublin)

 

Zostaw komentarz