fbpx

Cavaliada 2014/2015

11 lutego 2015
Komentarze wyłączone
872 Wyświetleń

cavaliadaPo raz trzeci w Lublinie będzie miało miejsce ogólnopolskie święto jeździectwa, nawiązując tym samym do przedwojennych tradycji miasta. Rozgrywany po raz drugi cykl CAVALIADA Tour w sezonie halowym 2014/2015 otworzyła CAVALIADA Poznań CSI3-W, która miała miejsce na początku grudnia minionego roku. Druga eliminacja odbędzie się podczas CAVALIADA Lublin w dniach 19-22 lutego 2015 r. a wielki finał będziemy podziwiać podczas CAVALIADY Warszawa w dniach 19-22 marca 2015 r.

Cavaliada to wydarzenie o charakterze wielowymiarowym. Po pierwsze, są to emocjonujące zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody wpisane do kalendarza Światowej Federacji Jeździeckiej rozgrywane w ramach eliminacji Pucharu Świata, w których startują najlepsi zawodnicy z Polski i zagranicy. Zarazem to jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w Europie Środkowej. W Poznaniu pula nagród wynosi 450 000,00 PLN, w Lublinie 300 000,00 PLN, a Warszawie 500 000 PLN. Po drugie jest to niezwykłe widowisko, podczas którego możemy podziwiać nie tylko piękno koni i kunszt jeźdźców, ale również program edukacyjny dla miłośników hippiki, także dla tych najmłodszych. Po trzecie, nieodłącznym elementem Cavaliady są Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Od drugiego dnia trwania imprezy, wrażenia sportowe wszystkich pasjonatów koni uzupełnią Targi Sprzętu Jeździeckiego, na których zostanie zaprezentowane oferta sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Tematyka Targów obejmuje wszystko, co związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa i usługi.

Co ciekawe, po raz pierwszy to właśnie na Cavaliadzie Lublin rozegrane zostaną zawody w ujeżdżeniu na najtrudniejszym poziomie – Grand Prix. Dodatkową atrakcją dla publiczności będzie również rywalizacja najlepszych polskich par na poziomie Małej Rundy. Na liście zawodników Dużej Rundy znajdziemy trzy zawodniczki, prezentujące wyrównany, wysoki poziom. Wśród nich znalazły się Dominika Kraśko-Białek i Olga Michalik, będące w składzie Kadry Narodowej 2015 oraz Teresa Tomaszewska. W konkursach Małej Rundy do rywalizacji stanie pięć zawodniczek, między innymi wielokrotne medalistki Polski i uczestniczki Mistrzostw Europy – Gabrielę Jaworską-Mazur i Natalię Organistę. Lubelska publiczność zapewne będzie najmocniej trzymać kciuki za swoją reprezentantkę, czyli Katarzynę Łukasik.

foto Krzysztof Stanek

Więcej informacji na: www.cavaliada-lublin.pl

Komenatrze zostały zablokowane