fbpx

Ciało wg Jakuba Bodysa

18 października 2018
734 Wyświetleń

W kameralnej scenerii kawiarni Pożegnanie z Afryką i Muzeum Literackiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie, 11 października, odbył się wernisaż wystawy fotografii Jakuba Bodysa, zatytułowany “Down to the bones”.

Autor pochodzi ze Świdnika, jest studentem Fotografii Artystycznej w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania. Jest także członkiem Polskiej Press Grupy (Kurier Lubelski), współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w Lublinie, takimi jak Warsztaty Kultury, Dom Słów czy DDK Czuby Południowe. Jeśli chodzi o dziedziny fotografii zajmuje się  fotoreportażem, specjalizując się w fotografii koncertowej, oraz portretowaniu. Od 2016 roku prowadzi sekcję fotograficzną Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Świdniku.

Podczas spotkania autorskiego 21 letni artysta opowiedział o poszukiwaniu inspiracji – Szukając swojego stylu, zauważyłem, że w bardzo dużej mierze zmieniło się postrzeganie ciała. Ten zbiór linii i brył, jakim jest sylwetka, stał się inspiracją do powstania wystawy. Jest niepowtarzalny i zupełnie różny, niczym odciski palców – opowiadał fotograf. Na swojej wystawie Jakub Bodys zaprezentował zbiór 16 prac, które są próbą ukazania indywidualności ludzkiej, poprzez intymne przedstawienie ciała na portretach i aktach. Fotografie wywołują w odbiorcach emocje, uwrażliwiają, przedstawiają  kruchość i delikatność. Ukazują piękno kobiecego ciała w nieoczywisty sposób.

Projekt został zrealizowany przez Fundację TEAM Teatrikon. (pat)

 

Zostaw komentarz