fbpx

Citython Lublin – nowe podejście do zrównoważonej mobilności

16 września 2020
1 295 Wyświetleń

Lublin, Barcelona oraz Amsterdam – to trzy europejskie miasta, w których odbędzie się tegoroczna edycja Citython. To wydarzenie, w którym interdyscyplinarne zespoły z różnych środowisk i eksperci konkurują ze sobą, aby zaproponować najlepsze rozwiązania problemów przemieszczania się w miastach. W tym roku Citython skupi się na poszukiwaniu rozwiązań zrównoważonej mobilności miejskiej oraz dostępności dla osób starszych i z niepełnosprawnościami. Citython Lublin 2020 rusza 21 września.

Podczas sesji inauguracyjnej Citython Lublin 2020, eksperci w dziedzinie urbanistyki i mobilności postawią przed uczestnikami trzy wyzwania związane z mobilnością miejską dla Miasta Lublin. Będą to tematy dotyczące wyprowadzenia ruchu samochodowego z centrum miasta, przy uwzględnieniu potrzeb osób starszych i osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi oraz lokalnych przedsiębiorców, dostępnością przestrzeni miejskiej, transportu publicznego oraz usług mobilnych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych oraz optymalizacją tras autobusowych poprzez zaangażowanie obywateli.

Uczestnicy będą mieli czas na opracowanie własnych rozwiązań do 1 października, kiedy to zaprezentują swoje ostateczne pomysły przed komisją konkursową. W dniach 25 i 28 września, w trakcie hackathonu (konkursu) , wszystkie grupy będą miały możliwość uczestniczenia w indywidualnych sesjach mentoringowych online, na których otrzymają informację zwrotną dotyczącą swojego projektu. W każdym z trzech wyzwań zostanie przyznana jedna nagroda w wysokości 1500 Euro, a zwycięskie zespoły będą miały okazję zaprezentować swoje rozwiązania na Kongresie Smart City Expo 2020, który odbędzie się w listopadzie w Barcelonie.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy obywatel Europy posiadający doświadczenie w zakresie planowania, mobilności miejskiej oraz wiedzę z obszaru baz danych, obliczeń i urbanistyki. Warunkiem jest także ukończenie 18 lat. Więcej informacji na temat konkretnych umiejętności wymaganych w każdej dziedzinie, wniosek rejestracyjny dla uczestników oraz szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: www.citython.eu/lublin.

Citython Lublin odbędzie się w trybie online i potrwa 10 dni. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Inicjatorem Citython Lublin jest EIT Urban Mobility, a organizatorem barceloński ośrodek nauki i techniki motoryzacyjnej CARNET oraz Miasto Lublin. EIT Urban Mobility jest europejską inicjatywą, która łączy miasta, uniwersytety, ośrodki badawcze oraz przemysł we wspólnej pracy nad innowacjami w zakresie mobilności, aby uczynić miasta bardziej przyjaznymi do życia.

Kalendarz wydarzenia:

  • 21 września – otwarcie i ogłoszenie wyzwań oraz sesja z ekspertami z Europy – sesje szkoleniowe, podczas których uczestnicy wezmą udział w seminariach internetowych w celu uzyskania większej wiedzy na temat wyzwań,
  • 23 września – koniec rejestracji,
  • 25 i 28 września – indywidualne sesje mentoringu z ekspertami z Polski i Hiszpanii,
  • 29 września – przesłanie rozwiązań,
  • 1 października – ogłoszenie zwycięzców.

Materiały: Citython

Zostaw komentarz