fbpx

Co nowego w Teatrze Andersena?

22 kwietnia 2021
806 Wyświetleń

Pomimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią Teatr im. H. Ch. Andersena pracuje i działa. Trwają właśnie intensywne próby i przygotowania do spektaklu “Pippi Långstrump” Astrid Lindgren (dla dzieci od 8 lat), w reżyserii Krzysztofa Raczyńskiego. Premiera zaplanowana jest na 22 maja 2021r. Organizatorzy mają nadzieję, że teatry zostaną otwarte w maju i nastanie upragniony moment spotkania z publicznością przed zakończeniem sezonu teatralnego. W tym roku wyjątkowo został on wydłużony do końca lipca 2021r.

Przed premierą nowego spektaklu Teatr im. Andersena planuje prezentację wydarzenia edukacyjno – artystycznego, realizowanego w koprodukcji z Fundacją Kropa w Lublinie, “Dziewczynka z emocjami” w reżyserii Bogusława Byrskiego, Gabriela Jaskuły, Kacpra Kubieca i Adama Organisty (dla dzieci od 5 lat). Jego premiera odbyła się 19 marca, jednak wówczas nie było możliwości pokazać go szerszej publiczności, szczególnie grupom szkolnym i przedszkolnym. Być może niedługo się to zmieni.

Dziewczynka z emocjami, fot. Tomasz Tylus

W repertuarze czerwcowym Teatru im. Andersena zaplanowany ponownie spektakl “Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy” w reżyserii Daniela Laseckiego, Kingi Matusiak – Laseckiej, Natalii Sacharczuk, Łukasza Staniewskiego i Katarzyna Staniewskiej (dla dzieci od 5 lat). Przedstawienie bardzo podobało się publiczności. Zostało przyjęty bardzo ciepło, zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy, fot. Tomasz Tylus

W planach na czerwiec jest też “Historia naturalna czyli o niezwykłych żyjątkach” Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy (dla dzieci od 8 lat). Warto dodać, że spektakl jest nominowany do nagrody STRZAŁY – Wydarzenie  Kulturalne roku 2019/2020. Został również zakwalifikowany do 27. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Historia naturalna, fot. Monika Stolarska

Plan na czerwiec przewiduje też realizację lubelskiej odsłony programu Przestrzenie Sztuki – Teatr. Jej organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, natomiast lokalnym koordynatorem Centrum Kultury w Lublinie. Spektakle będą odbywały się na Placu Litewskim oraz w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Wkrótce okaże się jakie konkretnie tytuły wejdą do programu wydarzenia. 

Przestrzenie Sztuki, fot. Tomasz Tylus

W lipcu Teatr zaprasza grupy zorganizowane dzieci, młodzieży, dorosłych, wycieczki odwiedzające Lublin i okolice, turystów z Polski. W planach repertuarowych jest spektakl “Zwierzęta Doktora Dolittle” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego (dla dzieci od 5 lat). Ponownie będzie okazja, aby zobaczyć przedstawienia: “Historia naturalna czyli o niezwykłych żyjątkach”, oraz “Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy”.

Zwierzęta Doktora Dolittle, fot. Przemysław Bator

Aktualnie Teatr im. Andersena realizuje repertuar online: https://teatrandersena.pl/repertuar/

Źródło: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Zostaw komentarz