fbpx

CSK z nowym dyrektorem

28 lutego 2019
938 Wyświetleń

Największa instytucja kultury na Lubelszczyźnie ma nowego dyrektora. Od 1 marca funkcję pełniącego obowiązki dyrektora Centrum Spotkania Kultur będzie pełnić Andrzej Miskur, dotychczasowy dyrektor departamentu Kultury, Edukacji i Sportu w lubelskim urzędzie marszałkowskim. Andrzej Miskur pochodzi z Chełma, wcześniej był m.in. dyrektorem Chełmskiej Biblioteki Publicznej.

Piotr Franaszek pełnił funkcję dyrektora CSK od początku istnienia tej instytucji, czyli od 2014r. Z chwilą zmiany we władzach marszałkowskich krążyły informacje o jego odwołaniu, pomimo, że kontrakt na stanowisko dyrektora został podpisany do końca sierpnia 2019r. Mimo to, zarząd województwa postanowił rozpocząć procedurę odwoławczą.

Podczas konferencji prasowej Piotr Franaszek poinformował o swoim odejściu, powiedział m.in.: – Kultura, instytucje kultury nie mogą być przedmiotem gry i rywalizacji politycznej. Powinniśmy zachować możliwość kontynuacji, stabilności i to jest rozwiązanie, które moim zdaniem wszystkim sprzyja. Mówię to nie bez wzruszenia, bo włożyłem w to wszystko ogrom pracy, wysiłku, zdrowia. Podobnie wiele sił w to wszystko włożył mój zespół, często wbrew przeciwnościom politycznym, środowiskowym. Najbliższe dwa lata będą bardzo ważne. Pewne rzeczy trzeba skończyć, uruchomić, uzyskać maksimum stabilności, postawić na wysokie i najbardziej artystyczne produkcje,  Ale wydaje mi się, że trudno będzie zawrócić ten okręt z kursu.

Piotr Franaszek nie zostanie bez zajęcia, będzie wojewódzkim pełnomocnikiem koordynacji wydarzeń związanych z  organizacją roku Stanisława Moniuszki na Lubelszczyźnie.

Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko nowego dyrektora CSK.

 

Zostaw komentarz