fbpx

Cukierki z „Pszczółki” dotarły do  Dubaju

28 marca 2019
850 Wyświetleń

Niemal w tym samym dniu, kiedy pierwszy kontener ze słodyczami z Fabryki Cukierków „Pszczółka” dopłynął do Dubaju, w lubelskiej firmie gościła delegacja kontrahentów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zainteresowanych wprowadzeniem cukierków na rynki Bliskiego Wschodu.

To pierwszy etap kontraktu, który w grudniu ub. roku zawarła Fabryka Cukierków „Pszczółka” i duży dystrybutor żywności z Dubaju, firma Admiral Foodstuff Trading. Umowa obejmuje dostawę całego asortymentu lubelskiej fabryki, ze szczególnym uwzględnieniem wyrobów czekoladowych. Realizacja kontraktu to duża szansa na podwojenie obrotów spółki.

– Potencjał sprzedaży słodyczy na Bliskim Wschodzie jest nieograniczony. Polska sprzedaje ich ciągle stosunkowo niewiele. Tym bardziej jest to dla nas duży sukces. Dubaj jest biznesowym hubem pozwalającym zaoszczędzić czas i pieniądze firmom, które myślą o ekspansji na Bliskim Wschodzie, w południowej Azji i Afryce – powiedział Robert Rudnicki, Prezes Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. podczas konferencji prasowej.

Na początek lubelskie cukierki będzie można kupić w największych sieciach supermarketów w Dubaju. Goszczący w Lublinie przedsiębiorcy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich: Mohammad Al Taher i Hisham Hashim chwalili „Pszczółkę” za jakość wyrobów. Podkreślili, że są zainteresowani rozwojem handlu z innymi lubelskimi producentami z branży rolno-spożywczej, przede wszystkim dlatego, że polska żywność ma dobrą markę, głównie dlatego, że jest zdrowa.

Otwarcie na rynki Bliskiego Wschodu jest szansą na nawiązanie współpracy z innymi producentami branży rolno-spożywczej z naszego regionu. Lubelszczyzna stoi rolnictwem, a żywność, która tu powstaje jest ekologiczna i ma bardzo wysokie notowania wśród konsumentów – podkreślił, biorący udział w konferencji prasowej, Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Fabryka Cukierków “Pszczółka” to jeden z wiodących producentów słodyczy w Polsce, którego historia sięga 1952 roku.  Należy do Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej SA i w całości jest  polską firmą. Lubelska fabryka sprzedaje swoje wyroby do ponad 20 krajów na całym świecie.  

 

 

 

 

Zostaw komentarz