fbpx

Cyrkulacje 2021: Konkurs Etiud

7 października 2021
528 Wyświetleń

Tylko wybrani mogli przyjechać do Lublina. Tutaj, przed lubelską publicznością, przedstawią podczas finału Cyrkulacji swoją sztukę. Ich zmagania zobaczymy podczas konkursu etiud w najbliższy weekend.

foto Mariia Khlynova

– Wkładamy wiele starań w to, by do konkursu finałowego Cyrkulacji wybrać najciekawszych artystów i artystki cyrkowe. I myślę że dlatego Cyrkulacje mają swoją wierną publiczność. Podczas konkursu etiud zawsze trzymam kciuki za wszystkich występujących, bo to co robią, przynosi widzom wiele radości

– mówi Joanna Reczek-Szwed z Fundacji Sztukmistrze.

foto Maciej Rukasz

Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego CYRKULACJE w tym roku odbywa się w Lublinie w dniach 1-10 października. W zeszły weekend można było zobaczyć spektakle specjalne i polską premierę. Od 8 do 10 października prezentowany będzie konkurs etiud. Będzie ich dwanaście. Artyści przyjechali już do Lublina i obecnie pracują podczas prób nad spektaklem finałowym. Nie tylko indywidualnie, ćwiczą także wspólny układ taneczny.

foto Maciej Rukasz

Tak organizatorzy, Fundacja Sztukmistrze i CSK w Lublinie, przedstawiają artystów. Żongler, Aki Haikonen w wieku 24 lat potrafi się już porozumiewać w 6 językach. Anastasiia Onoiko i Albina Salieba z Ukrainy w nowym cyrku lubią to, że nie ma w nim tresury zwierząt. Laura Kivistik z Estonii wyciszenia po spektaklach szuka z dala od ludzi, spacerując po lasach. Diana Serkina poza gimnastyką w powietrzu zajmuje się też programowaniem. Julian zaczynał przygodę z akrobacjami od parkour, Marysia od konwencji żonglerskiej, węgierski kwartet One Thousand Faces synchronizację w aerial tipi ćwiczy pod okiem dramaturżki, a Arsenii Khrapeichuk dotarł aż do półfinału ukraińskiego “Mam talent”. Część z nich uczyła się w szkołach cyrkowych, inni chętnie mówią o swoich mentorach, którzy pomogli im udoskonalić swoje umiejętności.

foto Jakub Gadaj

W programie:

  • 8 października godz. 19.00 | Konkurs Etiud – spektakl premierowy, z głosowaniem Publiczności | CSK w Lublinie
  • 9 października godz. 18.00 | Konkurs Etiud – spektakl z udziałem jury i głosowaniem Publiczności | CSK w Lublinie
  • 10 października godz. 18.00 | Konkurs Etiud – spektakl z werdyktem jury i ceremonią wręczenia nagród | CSK w Lublinie

Więcej: cyrkulacje.eu/

(ann)

foto wstępne Maciej Rukasz

Zostaw komentarz