fbpx

Czas bluesa w Puławach

2 sierpnia 2023
308 Wyświetleń

Fani bluesa już mogą zacierać ręce, bo oto przed nami XVII edycja Letnich Warsztatów Bluesowych. W dniach 15-20 sierpnia w Puławach odbywać się będą warsztaty muzyczne w klasach: gitary elektrycznej i basowej, harmonijki ustnej, instrumentów klawiszowych, perkusji i wokalu, pod okiem prawdziwych mistrzów w tej dziedzinie. Ale to nie wszystko – na miłośników muzyki na żywo czekają jak zawsze wyjątkowe koncerty polskich i zagranicznych wykonawców oraz długie wieczorne jam sessions.

W tym roku otwarcie wydarzenia nastąpi 15 sierpnia i rozpocznie się od plenerowego koncertu grupy Blues Smile Band, która zaserwuje słuchaczom mocną dawkę solidnego bluesowego grania. Gościnnie jako wokalista zespołu wystąpi Jakub Rogala. Solista związany jest od kilku lat z POK „Dom Chemika”, gdzie pod okiem instruktora Zbigniewa Jonaka podbija liczne sceny ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali i konkursów piosenki.

Dzień później (16 sierpnia), muzycznych wrażeń dostarczy koncert znakomitej kadry warsztatowej. 17 sierpnia sceną sali widowiskowej „Domu Chemika” zawładnie zespół z Nowego Jorku pod wodzą charyzmatycznego Lorda Bishopa. Na puławską publiczność czeka energetyczne, muzyczne show, łączące w swoim brzmieniu beatlesowskie melodie z ciężkością Black Sabbath i funkiem Jamesa Brown’a.

W ramach wydarzenia odbędzie się także koncert J.J. Band (18 sierpnia), podczas którego będzie można usłyszeć przede wszystkim utwory z najnowszego bluesowo-rock&rollowego albumu zespołu „2021”, a także utwory z poprzednich płyt.

Warsztaty jak co roku zakończy Koncert Finałowy (19 sierpnia), w którym swoje umiejętności zaprezentują uzdolnieni uczestnicy, wokaliści i instrumentaliści, zespoły combo oraz kadra instruktorska. Na każdego, komu koncertowych wrażeń wciąż będzie za mało, co wieczór czekać będą energetyczne jam sessions w Klubie Muzycznym SMOK.

Szczegółowy program:

  • 15 sierpnia, godz. 20:30 – Blues Smile Band, plac przed POK, wstęp wolny;
  • 16 sierpnia, godz. 20:00 – Koncert Kadry Warsztatów, Klub SMOK, wstęp wolny;
  • 17 sierpnia, godz. 19:00 – Koncert Lord Bishop Rocks, sala widowiskowa, wstęp 40 zł;
  • 18 sierpnia, godz. 20:00 – Koncert J.J. Band, sala widowiskowa, wstęp 40 zł;
  • 19 sierpnia, godz. 12:00 – Koncert Finałowy, sala widowiskowa, wstęp 30 zł.

Więcej: domchemika.pl/aktualnosci/czas-bluesa-koncerty-w-ramach-pulawskiego-lata-bluesowego.html

Zostaw komentarz