fbpx

Czy słońce, czy deszcz – Pergola NUUN ECO

30 kwietnia 2023
464 Wyświetleń

W ofercie Aliplast pojawiła się właśnie Pergola bioklimatyczna NUUN ECO, która jest nowoczesnym, w pełni zautomatyzowanym zadaszeniem tarasu. Składa się z automatycznie obracanych lameli, poruszanych dzięki wbudowanemu napędowi elektrycznemu. Zapewnią nam one naturalną cyrkulację powietrza, a także ochronią przed słońcem i deszczem.

Konstrukcja pergoli wykonana jest z ekstrudowanych profili aluminiowych malowanych proszkowo, natomiast dach tworzą aluminiowe, ruchome lamele – komorowe lub płaskie. Aluminiowe pergole wyróżnia trwałość i lekkość konstrukcji. Niegroźne są im zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne, ponieważ mają zwiększoną odporność na różnego rodzaju odkształcenia. Możemy mieć pewność, że nie zmienią swoich właściwości nawet po wielu latach.

To nie koniec zalet konstrukcyjnych tego rozwiązania. NUUN ECO ma grawitacyjny system odprowadzania wody opadowej. Nie musimy się więc martwić przeciekaniem konstrukcji dachowej. Dodatkowe zabezpieczenie zapewniają specjalne uszczelki doszczelniające, w które zostały wyposażone lamele dachowe. Jeśli jeszcze nie czujemy się przekonani do takiej zabudowy naszego tarasu, powinniśmy wiedzieć, że atutem pergoli bioklimatycznych oferowanych przez Aliplast jest również prosty montaż i prefabrykacja.

Pergola NUUN ECO dostępna jest w wersji jednomodułowej, w dwóch opcjach: wolnostojącej i przyściennej. Dzięki temu dopasujemy konstrukcję do każdej bryły budynku i na każdym etapie inwestycji. Ponadto to rozwiązanie doskonale wpisze się zarówno w stylistykę nowoczesnej, jak i tradycyjnej zabudowy.

Jeśli chcemy korzystać z przestrzeni tarasowej bez względu na pogodę i porę dnia, zainstalujmy elementy dodatkowe: oświetlenie liniowe LED, rolety zewnętrzne zip screen, szklane drzwi przesuwne (dedykowany system Slide Glass) oraz napromienniki ciepła. Ponadto system jest w pełni zautomatyzowany. Możemy nim sterować za pomocą pilota, telefonu lub podłączyć system sterowania pergolą do centrali sterowania automatyki domowej. Cóż za komfort i wygoda użytkowania!

Pozostaje jeszcze wybrać kolor z szerokiej gamy kolorystycznej obejmującej pełną paletę RAL, kolory strukturalne, kolory drewnopodobne Aliplast Wood Colour Effect oraz kolory imitujące strukturę kamienną Aliplast Loft View. I już możemy aranżować przestrzeń naszego tarasu. A jeśli nasz apetyt na efektowne i funkcjonalne zadaszenie jest większy, pamiętajmy, że Pergola NUUN ECO jest dedykowana zarówno prywatnym budynkom mieszkalnym, jak i przestrzeniom komercyjnym.

tekst Ewa Ciołek, foto Aliplast

/artykuł sponsorowany/

Zostaw komentarz