fbpx

Demakijaż — Festiwal Kina Kobiet

16 listopada 2020
655 Wyświetleń

Siła, talent i determinacja kobiet po obu stronach kamery. 18 listopada rusza w sieci 5. edycja Demakijażu — Festiwalu Kina Kobiet

Hasłem tegorocznego Demakijażu jest „ciało” i to wokół niego krążą tematycznie wszystkie festiwalowe filmy.

Głównym punktem festiwalu jest konkurs „Let’s Start the Revolution”, w którym weźmie udział aż 50 filmów krótkometrażowych z całego świata. Będą to pozycje różnorodne tematycznie, gatunkowo i formalnie podzielone na siedem bloków tematycznych. Widzowie będą mogli głosować na wybrane filmy online. W rezultacie zostanie przyznana Nagroda Publiczności.

Ponadto zobaczymy 11 długich metraży, w tym 4 polskie premiery. Wśród nich warto wymienić „Siostry w ogniu” w reżyserii Daphne Charizani, „Na zawsze Amber” czy „Simple Woman”.

Nowość to dwa bloki krótkich metraży zatytułowane „Karaibskie głosy”. To dokumenty i fabuły ukazujące kobiety żyjące w innych częściach świata, mające różne doświadczenia, światopoglądy czy wyznania.

Festiwalowi będą towarzyszyć tłumaczone na Polski Język Migowy spotkania online. O problemach współczesnych kobiet rozmawiać będzie m.in. Aborcyjny Dream Team. Zaś w spotkaniu „Niebinarność i transpłciowość” udział wezmą Maja Heban, Ignacy ze Stop Bzdurom i Nikita Filipiak.

Kolejny rok z Demakijażem będzie też Komisja ds. Integracji Samorządowej Kolektyw Koleżeński przy ORA Lublin (ORA Lublin — Okręgowa Rada Adwokacka w Lublinie) tworząca w czasie festiwalu „Punkt Nieodpłatnej Informacji Prawnej”. W dniach 18-22 listopada w godzinach 12:00-18:00 uruchomiony zostanie dyżur telefoniczny, gdzie będziemy rozmawiać o aktualnych problemach kobiet w świetle nasilających się debat społecznych, głośnych sprzeciwów i walki o prawa człowieka.

Demakijaż — Festiwal Kina Kobiet [ONLINE]
18-22 listopada 2020
outfilm.pl / Camera Femina
Udział we wszystkich pokazach filmowych oraz spotkaniach online jest bezpłatny.

Źródło: Centrum Kultury w Lublinie


Zostaw komentarz