fbpx

Dni Seniora 2021

9 czerwca 2021
553 Wyświetleń

Trwają Lubelskie Dni Seniora. To czas prawdziwej radości po długim okresie koniecznej izolacji lub przynajmniej zachowania dużego dystansu społecznego. Organizatorzy przygotowali możliwie najszerszy program, biorąc pod uwagę konieczność zachowania obostrzeń z powodu pandemii. “Dni Seniora” mają za zadanie propagować aktywność społeczną, zachęcając do rozwijania pasji, poszerzania wiedzy i nawiązywania kontaktów.

Wszystkie wydarzenia odbędą się na świeżym powietrzu. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UMCS, Muzeum Wsi Lubelskiej oraz autorskie spacery z przewodnikiem po Lublinie to plan na pierwszy dzień. Będzie okazja, by poznać historię lubelskich wodociągów, przejść szlakiem pałaców czy odkryć ciekawe miejsca przy ul. Kalinowszczyzna.

Drugi dzień upłynie pod hasłem sportu, który jest podstawą zachowania dobrej kondycji i zdrowia. Seniorzy będą mogli uczestniczyć w treningach sportowych, które obejmą poranną gimnastykę, spacer z kijami, trening tenisa, tai chi czy międzypokoleniową grę w koszykówkę. 

Trzeciego dnia w Muszli Koncertowej  w Ogrodzie Saskim odbędzie się koncert „Śpiewające fortepiany – koncertowo i z humorem” w wykonaniu Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana z udziałem wokalistów Joanny Stefańskiej-Matraszek (sopran) i Ireneusza Miczki (baryton). 

Dodatkową atrakcją dla lubelskich seniorów będzie koncert Łukasza Jemioły, który odbędzie się w sobotę (12 czerwca) o godz. 18.00 w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim. Artyście akompaniować będą Urszula Czerniak na kontrabasie i Michał Iwanek na pianinie.

Więcej na stronie lublin.eu.

(ann)

foto Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Zostaw komentarz