fbpx
Dom Kuncewiczów

Dom Kuncewiczów – ponowne otwarcie.

9 czerwca 2020
725 Wyświetleń

Dom Kuncewiczów – zakończył się remont konserwatorski. W piątek, 12 czerwca zostanie on udostępniony turystom. 

Dawna siedziba Marii i Jerzego Kuncewiczów, uważana za jedno z najlepszych dzieł architekta, Karola Sicińskiego, została odrestaurowana w ramach projektu Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Prace trwały ponad 2 lata. Najwidoczniejsze zmiany to naprawa podmurówki i tarasu oraz murków w patio wykonanych z kazimierskiej opoki; wymiana gontów i utwardzenie ścieżek. Nowością są zrekonstruowane: studnia oraz ogrodzenie budynku. Świetnie prezentuje się budynek gospodarczy, nawiązujący stylem do architektury kazimierskiej.

Nowością dla turystów będzie droga do Domu Kuncewiczów. Od tego sezonu wracamy do historycznej trasy do tego miejsca, wiodącej przez malowniczy wąwóz oraz groblę.

Turyści mogą zwiedzać Dom Kuncewiczów już od piątku (12.06.2020 r.), w godzinach 10.00 – 17.00. Oddział literacki Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym jest czynny codziennie. 

Uroczyste otwarcie Domu Kuncewiczów, połączone ze spacerami literackimi w zajęciami edukacyjnymi, odbędzie się w dniach 19-21 czerwca 20202 r.

Poprzedni artykuł z tej kategorii: Noc Balkonów

Zostaw komentarz