fbpx
WAŻNE
Nagroda Wielkiego Redaktora przyznana (10 sierpnia, 2022 2:39 pm)
Jak stworzyć zielny bukiet? (10 sierpnia, 2022 2:22 pm)
Stolica na Roztoczu (9 sierpnia, 2022 1:03 pm)
“Odlotowa” Nordokiada! (8 sierpnia, 2022 12:17 pm)
Bluesowe brzmienie w Puławach (4 sierpnia, 2022 12:04 pm)

Doświadczyć nowego, niezwykłego i porywającego

3 maja 2018
863 Wyświetleń

Pierwsze promienie słońca nastrajają do myślenia o wypoczynku, rodzinnych wyprawach i ciekawym spędzeniu czasu w oderwaniu od codziennych obowiązków. Naszą uwagę przyciągają piękne zdjęcia z podróży, oglądamy programy podróżnicze, szukamy inspiracji w przewodnikach, na blogach lub stronach internetowych. Modą stało się poszukiwanie miejsc odległych, w których byli już nasi znajomi, gdzie słońce, plaża bądź góry zapewnią nam oczekiwany wypoczynek. Najczęściej wybieramy miejsca standardowe, o których przywykliśmy myśleć, że są atrakcyjne turystycznie. Mimo że często oferują nam zatłoczone plaże, nadmiar turystów, niewystarczającą infrastrukturę i byliśmy tam już wielokrotnie. Decydujemy się na kolejne spędzenie czasu w sposób znany, który nie spełnia naszych oczekiwań i męczy powtarzalnością. Jak wyjść ze strefy komfortu i dać sobie szansę na doświadczenie czegoś nowego, niezwykłego i porywającego?

 

Karta turysty

 

Taką ofertę prezentuje z całą pewnością województwo lubelskie z wachlarzem przyjemnych i atrakcyjnych turystycznie miejsc. Stolica regionu Lublin ma wiele propozycji dla zainteresowanych kulturą i sztuką, dla tych, dla których zwiedzanie stanowi możliwość wspólnego czasu z najbliższymi, ale również dla tych, którzy pragną połączyć jedno z drugim. Dobrym i tanim rozwiązaniem pozwalającym na poznanie miasta jest funkcjonująca od zeszłego roku „Karta turysty”. To nie tylko oszczędność finansowa, ale również podpowiedź, które miejsca na mapie turystycznej Lublina warto odwiedzić w pierwszej kolejności.

Ciekawą propozycję, zarówno dla mieszkańców, jak i turystów pragnących zagospodarować wspólny czas ze swoimi pociechami, stanowi wydany przez LROT przewodnik „Pokaż dziecku Lublin”, którego autorkami są Marta i Natalia Ryczkowskie. Znajdziemy w nim klucz do interesującej podróży z dzieckiem po mieście. Perspektywa mamy i córki i ich osobiste polecenie sprawią, że wybierzemy miejsca, które na pewno nas nie rozczarują, a pozostawią miłe wrażenia na kolejne lata.

 

Lublin jest miastem kultury. Pomimo peryferyjnego położenia oferuje wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych: koncertów, wystaw, spektakli. Warto zatem zajrzeć na strony Centrum Spotkania Kultur, Muzeum Lubelskiego, Galerii Labirynt, Warsztatów Kultury, Galerii Białej, Teatru im. J. Osterwy, Teatru NN czy Rozdroży. Oferta tych instytucji niejednokrotnie zadziwi nas różnorodnością i wartością realizowanych wydarzeń. Doświadczanie atmosfery miasta to również spacer staromiejskimi uliczkami, które poprzez autentyczność znajdujących się na nich budynków przenoszą nas w czasy już minione. Dlatego zanim wybierzemy się na zwiedzanie Starego Miasta, warto odwiedzić informację turystyczną. Tam można zaopatrzyć się w mapy i informatory, a także nabyć pamiątki i ciekawe wydawnictwa.

 

Pomimo tak wielu atrakcji nie wszyscy chcą spędzać czas w otoczeniu miejskich murów, dlatego poszukują miejsc atrakcyjnych przyrodniczo, pięknych krajobrazowo i oferujących możliwości aktywnego wypoczynku. Warto więc wybrać się na rower, korzystając ze świetnie przygotowanych ścieżek rowerowych, które prowadzą wzdłuż rzeki Bystrzycy i wokół Zalewu Zemborzyckiego. Mnóstwo wrażeń czeka na tych, którzy wybiorą się na spływ kajakowy Bystrzycą. W wiosenny dzień na pewno trzeba odwiedzić Muzeum Wsi Lubelskiej i Ogród Botaniczny znajdujące się w granicach miasta. Mnóstwo pozytywnych wrażeń i różnorodne atrakcje zapewnią odpowiedni i twórczy wypoczynek wszystkim, którzy odwiedzą Lublin na chwilę lub na dłużej.

 

Szczegółowe kalendarium na www.lublintravel.pl

 

Zostaw komentarz