fbpx

Dzień Dziecka w Muzeum Nadwiślańskim

29 maja 2020
539 Wyświetleń

Organizacja Dnia Dziecka w obecnym czasie to prawdziwe wyzwanie. Jednak „posiadacze” zamku (w Janowcu) podejmują rękawicę, rzuconą przez koronawirusa☺  

W sobotę, niedzielę i poniedziałek (30-31 maja i 1 czerwca) w oddziałach Muzeum: Galerii Wystaw Czasowych, Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym oraz na zamku w Janowcu przygotowane zostały zestawy map gry terenowej. Wszyscy, którzy czują się dziećmi, będą mogli otrzymać ją przy zakupie biletów. 

W wyznaczonych na mapie punktach, na uczestników gry będą czekać zadania. Już samo ich znalezienie będzie nie lada wyzwaniem! Gra odbywa się w terenie – warto wyposażyć się wygodne buty. Warto także odświeżyć wiadomości, choćby te związane z historią Janowca i Kazimierza Dolnego. Dla najbardziej wytrwałych przewidziano nagrody. Dzieciaki otrzymają od nas „Przewodnik po oddziałach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym”. To wydawnictwo przygotowano w ramach projektu Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Dodatkowo, w poniedziałek, 1 czerwca wszystkie dzieci (do 18 roku życia) mogą zwiedzić czynne oddziały Muzeum za przysłowiową złotówkę. 

Ważne informacje: 

W związku z obostrzeniami związanymi z koronawirusem, podczas gry należy przestrzegać określonych zasad:

1.ODLEGŁOŚĆ. Zwraca się uwagę na zachowanie 2 metrowej odległości od innych zwiedzających, opiekunów ekspozycji i osób biorących udział w zabawie.

2.RĘKAWICZKI. Niektóre zadania będą wiązały się z dotykaniem przedmiotów, dlatego należy zabrać ze sobą rękawiczki ochronne.

3.WŁASNY DŁUGOPIS.

4.MASECZKA.

Jeśli gry terenowe to nie wasza bajka, przyjedźcie zobaczyć na własne oczy jak żyli Słowianie w IX wieku. Grodzisko Żmijowiska, odkryte dzięki archeologom, czeka aby zachwycić Was odtworzonym dawnym grodem.

Materiały Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

Foto materiały własne

Poprzedni artykuł z tej kategorii: Lublin w sprawie suszy

Zostaw komentarz