fbpx

Festiwal Legend Lubelskich

18 września 2017
1 586 Wyświetleń
W ramach obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin, w dniach 21-23 września, odbędzie się Festiwal Legend Lubelskich. Rynek Starego Miasta i przylegające do niego ulice oraz Błonia i Dziedziniec Zamkowy zamienią się w miejsce inscenizacji, działań teatralnych i muzycznych odtwarzających wydarzenia i klimat minionych czasów. Lublin na czas trwania Festiwalu stanie się magicznym tyglem, w którym mieszają się mniej lub bardziej znane wydarzenia i bohaterowie miasta. Festiwal otworzy najgłośniejszy spektakl teatralno-filmowy tego roku – „Pogrom w przyszły wtorek” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego i Norberta Rudasia, który już podczas premierowych pokazów zebrał znakomite recenzje i zdobył serca lubelskiej publiczności.

W piątkowe popołudnie uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć jak wyglądało życie w dawnych czasach, poznać nieznane fakty historyczne z życia miasta, które przez 7 stuleci obrosły legendami, wziąć udział w interaktywnych i teatralizowanych działaniach z dawnych epok. Dla osób o silnych nerwach odbędą się wieczorne spacery teatralne po kryminalnym Lublinie.

W festiwalową sobotę przestrzenie Starego Miasta staną się sceną wielu spektakli, występów, warsztatów i atrakcji skierowanych do rodzin z dziećmi. Nowością Festiwalu jest Podwórko Legend Lubelskich czyli bajkowy plac edukacyjnych zabaw kreatywnych. Po raz pierwszy uczestnicy Festiwalu będą mieli okazję obejrzeć w Wirydarzu Klasztoru oo. Dominikanów spektakl teatralny „Koziołek kręciołek”, który na ten czas specjalnie zostanie przeniesiony ze scen Teatru Andersena.

W sobotę nie zabraknie również spektakli, które powstały w ramach zeszłorocznej edycji Festiwalu Legend Lubelskich: Dintojra (legenda o kamieniu nieszczęścia) i Pożar w Zamtuzie (historia wielkiego pożaru miasta snuta m.in przez miejskiego kata). Przypomniana zostanie też historię pięknej i występnej córki Złotnika – Złotniczanki.

Szczegółowy opis programu wraz z wyjaśnieniem zasad udziału oraz ewentualnych zapisów można znaleźć pod adresem turystyka.lublin.eu

Zostaw komentarz