fbpx

Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia”

4 listopada 2020
414 Wyświetleń

Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia” doczekał się już 34. edycji. W tym roku wyjątkowo koncerty odbędą się online poprzez transmisję na Facebooku Chatki Żaka w dniach 6–7 listopada.

Festiwal rozpocznie się w piątek (6.11.) o 19:00 koncertem „Bakcynalia i okolice”. Wystąpią wtedy dwa zespoły – „Grzane Wino” – laureat festiwalowego konkursu z 2019 roku oraz „Pod Strzechą”, który po latach przerwy wraca na scenę z recitalem osadzonym w klimacie piosenki studenckiej, harcerskiej, poetyckiej i autorskiej.

W sobotę (7.11.) o 18:00 wystartuje Koncert Finałowy. Wystąpią na nim Piotr Bakal promujący utwory z nowej autorskiej płyty „Było co było”, zespół U Studni – stworzony przez muzyków związanych przed laty z zespołem Stare Dobre Małżeństwo oraz zespół Mikroklimat, którego specjalnością jest piosenka pozytywna. Koncerty poprowadzi związany od lat z festiwalem Rafał Tomczyk – gitarzysta, kompozytor i pedagog. Podczas Koncertu Finałowego poznamy również laureatów festiwalowego konkursu, których wyłoni Jury w składzie Piotr Bakal i Jerzy Krużel.
W tym roku konkurs miał formę online i ocenie zostały poddane nagrania przesłane przez muzyków.

„Bakcynalia”, czyli Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej odbywa się w Chatce Żaka od 1972 r. Jego nazwa została wymyślona między innymi przez turystów z Akademii Medycznej, stąd dawna nazwa Epidemia Piosenki Turystycznej Bakcynalia. Festiwal ten przez lata był oazą studenckiej wolności i niezależności. Związani są z nim muzycy tacy jak Olek Grotowski, Andrzej Garczarek, Jan Kondrak, lubelska grupa Szantymen czy EKT Gdynia. Bakcynalia to jedna
z ważniejszych imprez na mapie festiwali krainy łagodności. Odbywa się zawsze późną jesienią, kiedy turyści zejdą już ze szlaków i przy muzyce wspominają wakacyjne wędrówki.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/270274361077742

Więcej informacji na stronie: http://www.bakcynalia.art.pl/2020

i na https://www.facebook.com/bakcynalia

Źródło: Dział Komunikacji i Promocji ACK UMCS Chatka Żaka

Zostaw komentarz