fbpx

Festiwal teatralny dla amatorów i profesjonalistów

12 listopada 2021
493 Wyświetleń

W dniach 12-14 listopada w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbędzie się 16. Festiwal Teatrów Niewielkich.

Wydarzenie to odbywa się od 2005 roku w Lublinie. Ma charakter konkursu o zasięgu ogólnopolskim. Festiwal jest przeznaczony zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów w każdym wieku. Brak podziału na kategorie oraz rygorystycznych barier wiekowych daje możliwość spotkania twórców amatorskiego ruchu teatralnego z zawodowymi aktorami i zmierzenia się na scenie w przyjaznej atmosferze.

Festiwal Teatrów Niewielkich ma na celu tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej, podnoszenie kompetencji kulturalnej społeczeństwa w zakresie wiedzy o teatrze oraz inicjowanie nowych działań z zakresu sztuki scenicznej, szczególnie w środowiskach, które na co dzień nie mają możliwości kontaktu z tego typu teatrem.

Przedsięwzięcie jest kierowane do środowisk twórczych z całej Polski. W tym roku organizatorzy będą gościć monodramistów z Malborka, Zabrza, Zielonej Góry, Słupska, Dębicy, Chełmna, Jarosławia czy Poznania. Nie zabraknie również prezentacji twórców lokalnych z Lublina, Zwierzyńca, Ulan-Majoratu czy Białej Podlaskiej. Podczas Festiwalu zostanie zaprezentowanych 15 monodramów oraz jeden duodram. Gościem Festiwalu będzie Wojciech Tremiszewski, który poprowadzi warsztaty teatralne dla uczestników, a także zaprezentuje dwa monodramy mistrzowskie – „Trener” oraz „Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Relację z Festiwalu będzie można śledzić dzięki transmisji online, dostępnej w mediach społecznościowych wydarzenia. Organizatorzy, z racji ograniczonej liczby miejsc, proszą osoby nie będące uczestnikami Festiwalu o wcześniejszą informację mailową o chęci stacjonarnego uczestnictwa w wybranych spektaklach. Wiadomość należy wysłać na adres: ftn.wok.lublin@gmail.com

Festiwal Teatrów Niewielkich jest organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Fundację Sztuki im. Brunona Schulza. Współorganizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

Zostaw komentarz