fbpx

Festiwal Wiosna Gospel 2017

20 lutego 2017
Komentarze wyłączone
874 Wyświetleń

WiosnaCiemneLubelskie Stowarzyszenie Gospel już po raz ósmy przygotowuje Festiwal Wiosna Gospel, który odbędzie się w dniach 16-19 marca 2017 roku. Wydarzenie stanowi kontynuację Warsztatów Gospel w Lublinie, które organizowane są rokrocznie od ponad 10 lat. Intensywny, dwudniowy cykl spotkań prowadzonych przez zagranicznych instruktorów zakończy Koncert Finałowy, podczas którego uczestnicy zaprezentują utwory przygotowane w trakcie warsztatów.

 

Wiosna Gospel jest czterodniowym, wyjątkowym świętem muzyki gospel. To z jednej strony warsztaty dla wokalistów, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze śpiewem lub nowym stylem muzycznym, jak również lekcje dla zaawansowanych solistów, którzy potrzebują nowych wyzwań i poszerzania dotychczasowej wiedzy. W tym roku, czując misję edukacyjną, organizatorzy postanowili zachęcić do działania młodszych wokalistów i zaprosić ich na warsztaty gospel dla dzieci.

Festiwal to jednak nie tylko warsztaty muzyczne. Wiosna Gospel to wydarzenie, które łączy pokolenia, przełamuje bariery językowe, niszczy uprzedzenia i stereotypy, przywraca nadzieję i daje ogromne pokłady energii. Wszystkie zajęcia odbędą się pod okiem zagranicznych instruktorów. Swój udział w tegorocznej edycji festiwalu potwierdzili wybitni instruktorzy muzyki gospel: pochodząca z Wielkiej Brytanii Tula Lynch, a także dobrze znany w środowisku gospelowym Amerykanin Brian Fentress. W warsztatach dziecięcych zagranicznych instruktorów wspierać będzie Agnieszka Jagiełło – dyrygent chóru Gospel Project.

Pierwsze dwa dni warsztatów (czwartek i piątek) dedykowane są dla średniozaawansowanych i zaawansowanych wokalistów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności zarówno w śpiewie solowym jak i grupie wokalnej. W tym roku będą prowadzone przez Briana Fentressa, który kończą wspólnym, kameralnym koncertem. W ramach warsztatów przewidziana jest nauka utworów gospel, praca nad interpretacją piosenek, jak i postawą i ekspresją w trakcie występu, a także zajęcia z improwizacji wokalnej. Uczestnicy będą mieli również indywidualne konsultacje.

3. i 4. dzień festiwalu (sobota i niedziela) to warsztaty grupowe, podczas których uczestnicy tworzący tzw. mass choir i zapoznają się z ok. 10 utworami gospel, które pod dyrekcją instruktorów – Tuli Lynch oraz Briana Fentress’a zaprezentują podczas Koncertu Finałowego. Podczas warsztatów oraz koncertu uczestnikom towarzyszyć będzie 4-osobowy zespół muzyczny. Każdy uczestnik otrzyma książeczkę z tekstami oraz ich tłumaczeniami na język polski.

Nowością proponowaną przez nas w tym roku są warsztaty Gospel KIDS adresowane do dzieci w wieku 7-12 lat. Potrwają ona dwa dni (sobota i niedziela) i zakończą się koncertem w niedziele. Dzieci swoim występem otworzą Koncert Finałowy.

Szczegóły oraz formularze do pobrania na stronie: www.wiosnagospel.pl.

 

 

 

Komenatrze zostały zablokowane