fbpx

Gala Straussowska w Filharmonii Lubelskiej

30 grudnia 2020
547 Wyświetleń

Tegoroczny koncert Sylwestrowy będzie pretendować do miana najbardziej prestiżowego koncertu sezonu, a to za sprawą znakomitej Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej, maestra Dawida Jarząba i gościa specjalnego, człowieka ,,orkiestry” Andrzeja Poniedzielskiego. Jego inteligentny żart, refleksyjna satyra zagwarantuje wszystkim doskonałą zabawę. Zadziwi on publiczność poczuciem humoru, rzucanymi żartami.

A do tego muzyka znakomitego rodu Straussów, która jest kwintesencją romantycznego Wiednia i skarbów kultury Austrii. Będzie to iście muzyczna podróż do baśniowej krainy walca. Podczas karnawału kompozycje te są grane i tańczone we wszystkich niemal miejscach na świecie. Nie zabraknie podczas koncertów najsłynniejszego na świecie walca ,,Nad pięknym, modrym Dunajem” oraz ,,Marsza Radetzky’ego”. Będziemy również mieli okazję podziwiać na estradzie wirtuozerski popis par tanecznych w barwnych kreacjach i bogatą choreografię.

Gość specjalny – Andrzej Poniedzielski
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej Dawid Jarząb – dyrygent
Taniec: Arkadiusz Gumny, Marcin Rolczyński, Marika Kucza, Natalia Trafankowska

Koncert dostępny będzie na kanale YouTube Filharmonii oraz na stronie i Facebook. Udostępnienie nastąpi 31.12.2020 r., o godz. 12.00.

Źródło: Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie

Zostaw komentarz