fbpx

Galeria Labirynt ponownie otwarta!

3 lutego 2021
751 Wyświetleń

Od wtorku 2 lutego przy ul. Popiełuszki 5 w Lublinie można obejrzeć trzy wystawy. Wracają także rodzinne warsztaty edukacyjne. 

Do 14 lutego wstęp jest wolny. Wystawy będą czynne godzinach 16:00–22:00. W budynku należy zachowywać dystans od innych osób, dezynfekować dłonie oraz zakrywać usta i nos. 

“Ménage á Deux”  Maurycego Gomulickiego i Karola Radziszewskiego to pierwsza wspólna wystawa dwóch twórców, których zainteresowania artystyczne są skrajnie odmienne, lecz w tej skrajności wydają się być bardzo bliskie. Maurycy Gomulicki jest hedonistą i propagatorem Kultury Rozkoszy, dla którego popkultura jest stałym źródłem inspiracji. Karol Radziszewski to twórca queerowy działający na rzecz środowiska LGBT+, który wykorzystuje kody kultury popularnej. Wystawa prezentuje punkty widzenia artystów – mężczyzn o różnych orientacjach seksualnych, pokazując, że takie spotkanie jest możliwe.

Lublin, 23.10.2020 Galeria Labirynt – Menage a Deux – Maurycy Gomulicki i Karol Radziszewski Fot. Wojciech Pacewicz w.pacewa@gmail.com

“Fasada” Moniki Sosnowskiej waży 1,24 tony i ma wysokość 7,28 metra. Jest repliką kurtynowej fasady modernistycznego budynku z lat 60. którą artystka poddała trwającym 3 miesiące brutalnym operacjom; skręcaniu, zgniataniu, naciąganiu. W tym dokładnie zaplanowanym procesie przemocy wobec stalowej konstrukcji brali udział inżynierowie i robotnicy, używane były maszyny budowlane służące zazwyczaj do konstruowania, nie destruowania. W wyniku tych konsekwentnych, niszczycielskich działań regularny geometryczny prostokąt o wymiarach 8×10 m z prostymi, rytmicznymi podziałami, przeistoczył się w organiczną formę o dramatycznie skręconym kształcie, nieużyteczną, pozbawioną pierwotnej funkcji. Zwisając spod sufitu, przypomina ogromną koronkę, którą obdarzony potężną siłą gigant skręcił jednym ruchem pod wpływem nagłego kaprysu. 

Lublin, 22.04.2020 Galeria Labirynt – Monika Sosnowska Fasada – dokumentacja wystawy. Fot. Wojciech Pacewicz w.pacewa@gmail.com

“NIGDY NIE BĘDZIESZ SZŁA SAMA” to wystawa, która powstała z potrzeby zareagowania na działania polskiego rządu. Jest wyrazem solidarności z osobami protestującymi przeciwko orzeczeniu w sprawie aborcji wydanym 22 października 2020 roku przez Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej. Wystawa cały czas się powiększa: do siedziby galerii można przynosić swoje transparenty, wlepki, kartony, a także przesyłać zdjęcia i filmy z demonstracji. 

Lublin, 28.12.2020 Galeria Labirynt Fot. Wojciech Pacewicz w.pacewa@gmail.com

Więcej informacji o wystawach znajduje się na stronie https://labirynt.com/

Źródło: Galeria Labirynt w Lublinie

Zostaw komentarz