fbpx

GO INDIA!

30 lipca 2015
Komentarze wyłączone
741 Wyświetleń

Indyjska delegacja rządowo-biznesowa na czele z wicepremierem rządu stanu Pendżab, Sukhbirem Singh Badalem odwiedziła Lubelszczyznę w związku z polsko-indyjskim seminarium biznesowym. Głównym tematem rozmów były możliwości rozwoju gospodarczego i wymiany handlowej między Polską a Indiami.

Jak powiedział wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński, Polska ma do zaoferowania Indiom świetne rozwiązania dotyczące rolnictwa, a nasza współpraca nie powinna ograniczać się tylko do wymiany handlowej. Dodał, że należy koncentrować się przede wszystkim na wspólnych przedsięwzięciach i inwestycjach.

Celem projektu GO INDIA jest zwiększenie aktywności i zainteresowania polskich firm indyjskim rynkiem. Sam Sukhbir Singh Badal przyznał, że Polska posiada doskonałą technologię oraz wiedzę dotyczącą przetwórstwa spożywczego, która pomogłaby zaradzić indyjskim problemom związanym z dużą produkcją żywności i tylko 6-7% jej przetworzeniem. Natomiast Polska może wiele nauczyć się od Indii, które są światowym liderem w dziedzinie technologii informatycznej, w sektorze farmaceutycznym i motoryzacyjnym.

Wicepremier Sukhbir Singh Badal zaprosił także polską delegacją na październikowy szczyt gospodarczy w Pendżabie, podczas którego nasze rodzime firmy oraz rolnicy będą mogli zaprezentować swoje technologie, co z kolei może przyczynić się do wzrostu wymiany handlowej pomiędzy państwami.

Tekst i foto Karolina Wójciga

Komenatrze zostały zablokowane