fbpx

Graffiti z mchu i klimatyczny fryzjer, czyli #KlimatNaZmiany w Lublinie

18 sierpnia 2021
639 Wyświetleń

Graffiti z mchu, wizyta u klimatycznego fryzjera oraz ekoperformace w wykonaniu artystów i artystek są wydarzeniami towarzyszącymi spektaklowi „weLAND. Podróż do nowej ery” włoskiej trupy cyrku współczesnego MagdaClan. W programie całego wydarzenia, które odbywa się w ramach kampanii #KlimatNaZmiany, będą również m. in. akcje uliczne oraz piknik ekologiczny. Samo przedstawienie będzie można obejrzeć w Lublinie 20 i 21 sierpnia. Artyści i artystki z trupy cyrku nowego MagdaClan, Fundacji Sztukmistrze oraz wolontariusze/ki stworzą w kilku miejscach Lublina ekologiczne graffiti z mchu. Wymaga ono stałego dbania i nawadniania. Lublinianie będą mogli oglądać jak rośnie i się zmienia.

Aby zatrzymać katastrofę klimatyczną, potrzeba różnych form komunikacji oraz dużego zaangażowania całego społeczeństwa. Sztuka poprzez wizualne środki wyrazu wpływa na nasz światopogląd i emocje oraz ma wielką moc oddziaływania

mówi Joanna Szabuńko z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie.

Chcemy stworzyć symboliczny kontekst, w którym ludzie będą mogli rozpoznać swoją codzienność. Publiczność zapraszamy do refleksji, w jaki sposób zaakceptować, zignorować, a może zwalczyć to, że traktujemy wszystko jak towar i organizujemy nasz świat na regułach zupełnie bezwzględnej ekonomii, która generuje poważne problemy związane ze zmianami klimatu

tłumaczy scenograf spektaklu Francesco Fassone.

W programie Pikniku Ekologicznego | 21 sierpnia ( sobota), godz. 12:00 – 18:00 piknik ekologiczny, Park Ludowy:

  • Klimatyczny fryzjer – podczas pikniku w Parku Ludowym powstanie nietypowy salon fryzjerski. Będzie można za darmo skorzystać z usług profesjonalisty. W trakcie powstawania fryzury posłuchamy informacji dotyczących kryzysu klimatycznego, a także sugestii jak zmienić swoje codzienne nawyki, aby nie szkodzić naszej planecie. Zmieniamy głowę na zewnątrz i wewnątrz!
  • Ekoperformance Sztukmistrzów z Lublina artyści i artystki z Fundacji Sztukmistrze wraz ze szkołą cyrku nowego Flic Circus School w trakcie pikniku zaprezentują swój ekoperformance. Cyrkowa sztuka o zmianach klimatu.
  • Rowerowy Blender – wskakując na rowerowy blender uczestnicy będą mogli za pomocą własnej energii „wyprodukować” pyszny, orzeźwiający napój. Blender Bike” to niesamowite połączenie tworzenia pysznych koktajli owocowo-warzywnych z rowerową zabawą i czystą energią.
  • Stoisko Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie – na pikniku będzie można również porozmawiać na temat zmian klimatu, dowiedzieć się jak nasze codzienne decyzje wpływają na środowisko naturalne, podpisać petycję czy wygrać atrakcyjne nagrody w grze edukacyjnej o odpowiedzialnej konsumpcji. Wszyscy, których nurtują pytania dotyczące diety przyjaznej planecie, tego jak moda wpływa na środowisko naturalne i czym jest ślad węglowy, będą mogli poszukać odpowiedzi na stoisku Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie.

(ann)

foto Fundacja Sztukmistrze

Zostaw komentarz