fbpx

Grupa Leonardo powołała Beatę Stelmach na Prezesa Zarządu PZL-Świdnik

16 listopada 2018
783 Wyświetleń

15 listopada 2018 roku w Warszawie, Grupa Leonardo wyznaczyła panią Beatę Stelmach, dotychczasową Wiceprezes Zarządu Leonardo Helicopters Polska, na stanowisko nowego Prezesa Zarządu zakładów PZL-Świdnik, będących częścią pionu Leonardo Helicopters od roku 2010. Pani Stelmach zastąpi Mieczysława Majewskiego, który ogłosił wycofanie się ze Spółki po udzieleniu wsparcia pani prezes we wdrażaniu w nowe obowiązki.

Z radością witamy panią Beatę w zespole Leonardo w Polsce. Jej głęboka znajomość polskiego krajobrazu przemysłowego oraz wizja sprawią, że zakłady PZL-Świdnik będą nadal odgrywać znaczącą rolę w polskim przemyśle obronnym jako preferowany partner rządu oraz zasadniczy element sieci grupy Leonardo. Jej zaangażowanie, wraz z otwarciem biura korporacyjnego Leonardo Polska, stanowi część strategii grupy Leonardo mającej na celu umocnienie swojej obecności w tym ważnym kraju. Jednocześnie chcę podziękować panu Mieczysławowi za to jak silnym i godnym zaufania prezesem był przez ostatnie lata” – mówi Gian Piero Cutillo – Dyrektor Zarządzający pionu Leonardo Helicopters.

Nie mogę się doczekać rozpoczęcia tej nowej przygody na czele firmy, będącej tak ważnym graczem w przemyśle polskim. W Polsce zakłady PZL-Świdnik to partner strategiczny polskich sił zbrojnych charakteryzujący się technologiczną doskonałością dzięki wykwalifikowanej i oddanej swojej pracy kadrze oraz zapleczu globalnej spółki, jaką jest Leonardo. Z radością będę współpracować z tą spółką tak, aby Polska odniosła jak największe korzyści z posiadania tak znakomitego krajowego czempiona.” stwierdza Beata Stelmach.

Zakłady PZL-Świdnik, będące częścią pionu Leonardo Helicopters od roku 2010, to jedyny polski producent śmigłowców, wytwarzający wiropłaty od ponad 60 lat. Do dzisiaj spółka wyprodukowała i dostarczyła ponad 7400 maszyn do więcej niż 40 krajów na całym świecie. Dzięki zakładom PZL-Świdnik, Polska jest jednym z 5 krajów europejskich mających zdolność do samodzielnego projektowania, produkowania, rozwoju oraz wsparcia śmigłowców. Zakłady zatrudniają prawie 3000 osób, w tym 650 inżynierów i współpracują z prawie 1000 polskich firm. (PZL Świdnik)

Zostaw komentarz