WAŻNE
SACROFILM po raz 24 (Luty 22, 2019 1:34 pm)
„Tylko tak oznacza zgodę” (Luty 22, 2019 1:01 pm)
Wiosna w Lublinie (Luty 21, 2019 11:29 am)
Inwestowanie w nieruchomości (Luty 20, 2019 8:48 am)

II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego

3 października 2018
206 Wyświetleń

Nikogo nie trzeba przekonywać, że województwo lubelskie jest zagłębiem wydarzeń kulturalnych, o których warto rozmawiać. Najlepszym tego przykładem był II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego, który miał miejsce w dniach 19 i 20 września w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Wydarzenie zostało zainaugurowane wykładem prof. Jerzego Buzka, który podkreślił w w swoim wystąpieniu rolę zróżnicowania kulturowego w krajach Unii Europejskiej, które mimo przenikania dalej kształtują odrębną świadomość społeczną i kulturową narodów. Były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, zaznaczył również dużą rolę Lublina w rozwoju polskiej kultury.

W kongresie wzięło udział kilkaset osób z całego regionu, które miały okazję zapoznać się z działalnością instytucji kultury na terenie województwa, ich problemami a także wziąć udział w dyskusji, na temat tego, w jakim kierunku kultura regionalna powinna zmierzać.

Oprócz Jerzego Buzka, w debatach i wykładach uczestniczyli inni naukowcy, publicyści artyści i aktywiści m.in. Jerzy Kisielewski, Wojciech Orliński, Szymon Hołownia, Dorota Masłowska, Łukasz Orbitowski, Katarzyna Jagiełło, Agnieszka Kręglicka czy Marcin Nowak. ( pat )

 

Zostaw komentarz