fbpx

IKEA w Lublinie

2 września 2017
1 541 Wyświetleń

23 sierpnia został otwarty w Lublinie sklep  IKEA. To dziesiąty sklep tej sieci w Polsce i jedyny na wschodzie kraju. W pierwszym dniu odwiedziło go ponad 23 tysiące osób. Wśród klientów byli mieszkańcy Lublina, kilku miast Lubelszczyzny a także goście zza wschodniej granicy.

Lubelska IKEA jest drugą pod względem wielkości w Polsce. Zajmuje 33,5 tysiące m kw. powierzchni. Nabór do pracy cieszył się dużym zainteresowaniem. Spośród ponad 5 tysięcy zgłoszeń zostało wybranych 240.

IKEA została założona w 1943 roku w Szwecji przez Ingvara Kamrada  jako przedsiębiorstwo  zajmujące się głównie sprzedażą detaliczną oraz produkcją mebli, a także artykułów dekoracyjnych. Pierwszy salon IKEA został otwarty w  Szwecji w 1958 roku. Obecnie IKEA jest obecna w blisko 30 państwach a jej założyciel zaliczany jest do najbogatszych ludzi na świecie. Co ciekawe, Polska jest drugim po Chinach największym producentem mebli sprzedawanych w sklepach IKEA, a współpraca ta datuje się od 1961 roku, Obecnie szwedzki potentat meblowy współpracuje z ponad 60 polskimi przedsiębiorstwami.

Lubelska IKEA oferuje 10 tysięcy różnego rodzaju produktów. Ideą sieci sklepów jest wyposażenie przestrzeni mieszkalnych i biurowych  od A do Z  w charakterystycznej dla IKEA minimalistycznej stylistyce i ekologicznej produkcji. Lubelski sklep, wzorowany na innych swoich salonach poza przestrzenią sprzedażową oferuje również sklep ze szwedzkimi smakołykami, restaurację oraz plac zabaw dla dzieci. IKEA w Lublinie mieści się przy al. Spółdzielczości Pracy 86. Sklep jest otwarty od  poniedziałku do soboty pomiędzy godz. 10:00 a 21:00, a w niedzielę od 10:00 do 20:00.

Foto Cumulus

 

Zostaw komentarz