fbpx

Już wkrótce druga edycja akcji “Lublin z literaturą”!

9 czerwca 2023
515 Wyświetleń

Arnsztajnowa, Prus, Czechowicz – w Lublinie ponownie usłyszymy na żywo twórczość polskich pisarzy przeczytaną przez znakomitych artystów.

Już 17 czerwca w samym centrum Lublina będzie można posłuchać na żywo poezji i powieści znanych pisarzy, związanych z naszym miastem. Lublin z Literaturą to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które promuje polską twórczość literacką wśród mieszkańców i turystów odwiedzających Lublin.

Dzieła zostaną zaprezentowane publiczności przez znanych artystów – w tegorocznej edycji będzie można posłuchać ich w wykonaniu m.in. wokalistki Reni Jusis i aktorki, Karoliny Gorczycy czy znanego lektora Łukasza Knopek Konopki.

Lublin zapisał się w życiorysach wielu polskich pisarzy i poetów. Wielokrotnie był też miejscem, w którym powstawały ich najznakomitsze wiersze i powieści. Przypomina o tym wydarzenie Lublin z Literaturą, podczas którego na ulicach miasta zaprezentowane są największe dzieła literackie w wykonaniu znanych artystów. W tegorocznej edycji Lublina z Literaturą, twórczość Franciszki Arnsztajnowej, Bolesława Prusa i Józefa Czechowicza przeczytają na żywo Reni Jusis, Karolina Gorczyca, Łukasz Knopek Konopka w duecie z Arturem Kalickim.

Dzieł znanych twórców związanych z naszym miastem będzie można posłuchać w trzech miejscach w samym sercu Lublina – na Deptak – Kościół Św. Ducha (od 14:30), Placu Łokietka (od 16:00) i Placu po Farze (od 17:30). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i ogólnodostępny zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Lublin z Literaturą to również doskonała okazja, by przejść się śladami pisarzy podczas spaceru z przewodnikiem i jeszcze lepiej poznać ich życiorysy. Tegoroczne spacery po miejscach, w których tworzyli i z którymi zżyci byli Arnsztajnowa, Prus i Czechowicz, poprowadzą Agnieszka Malinowska – Mikołajczyk oraz Jola Michalak. Spacery z przewodnikami odbędą się 17 czerwca (godz. 12.30, 14.00 i 15.30) oraz 18 czerwca (11.00). Spacery są bezpłatne, a dla uczestników organizatorzy przygotowali upominki w postaci książek, bonów zniżkowych do księgarni oraz voucherów na lody z lodziarni “Bosko”.

Zapisy dostępne są pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeEiQP-1tvNCXh5SBV3gmWbEZGbQHf1cHpZyk7t4bBG-Ogn7w/viewform?usp=send_form

Zostaw komentarz