fbpx

Kolejny znak wiosny: ruszają miejskie fontanny

22 kwietnia 2021
540 Wyświetleń

Dzisiaj (czwartek, 22 kwietnia) po przerwie zimowej, która została wydłużona przez obowiązujące obostrzenia, uruchomiono główną fontannę na Placu Litewskim.

– Na Placu Litewskim jako pierwsza ruszyła fontanna główna, pozostałe będą sukcesywnie włączane wraz z napełnieniem niecek wodą. Uruchomienie całości przewidujemy do końca tego tygodnia. Została również włączona fontanna w Ogrodzie Saskim. Będzie to też pierwszy i mam nadzieję bardzo udany sezon nowej fontanny w dydaktycznym ogrodzie wodnym w Parku Ludowym, której uruchomienie planujemy w przyszłym tygodniu – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Pokazy multimedialne – stały punkt programu wiosennych i letnich weekendowych wieczorów, wrócą na Plac Litewski dopiero po zniesieniu zakazów organizacji zgromadzeń i imprez powyżej 5 osób. W tym sezonie, oprócz ubiegłorocznej premiery „Legendy o Czarciej Łapie”, nawiązującej do najsłynniejszej lubelskiej legendy, będzie można obejrzeć dwa wcześniejsze widowiska: „Anioły Lubelskie” inspirowane wnętrzem Kaplicy Trójcy Świętej oraz „Sen o Mieście” będący opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Do tej listy dołączy przygotowywana właśnie nowa prezentacja światło-dźwięk, o której będziemy informować oddzielnym komunikatem.

Wznowienie pokazów uzależnione jest od decyzji rządu o znoszeniu ograniczeń epidemicznych. Przy korzystaniu z fontann mieszkańcy proszeni są o zachowanie bezpiecznych odległości i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa.

Źródło: Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Zostaw komentarz