fbpx

Koncert CHATKA ŻAKA RE:AKTYWACJA!

11 czerwca 2021
713 Wyświetleń


Chatka Żaka przechodzi reaktywację w pełnym tego słowa znaczeniu. 10 czerwca odbył się zamknięty koncert przedstawiający środowisku kultury nowo wyremontowaną Chatkę Żaka z nowymi liniami programowymi.

Izabela Pastuszko, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka

Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie zagrali swój premierowy koncert na deskach Sali Widowiskowej w Chatce Żaka! Jest to orkiestra, która powstała w marcu tego roku i działa pod batutą jej założyciela dra hab. Tomasza Momota, kuratora linii DŹWIĘK w Chatce Żaka, znanego między innymi ze współpracy z takimi twórcami jak Beata Kozidrak, Paweł Kukiz czy Kayah.

Bardzo się cieszę, że udało mi się założyć orkiestrę Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie. Nabór do zespołu przeprowadziłem z pomocą Natalią Wilk w marcu, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Byliśmy pod wielkim wrażeniem, że zgłosiło się ponad 60 uczniów i studentów z lubelskich szkół i uczelni! Część z nich miała okazję zagrać koncert „CHATKA ŻAKA RE:AKTYWACJA”. Jestem dumny, że udało nam się wspólnie z Orkiestrą w ciągu zaledwie dwóch miesięcy przygotować tak wspaniałe wydarzenie.

– powiedział dr hab. Tomasz Momot, kurator linii DŹWIĘK w Chatce Żaka.

Orkiestrze składającej się z uczniów i studentów towarzyszyli m. in. wokaliści (studenci i wykładowcy), reprezentacja Akademickich Chórów Lubelskich, tancerze z Akademii Musicalu Chatki Żaka oraz tancerze z Grupy Tanecznej ZMYSŁ.

W części oficjalnej głos zabrali: Prof. dr hab. Radosław Dobrowolski – JM Rektor UMCS , Karol Rzepecki – Doradca Społeczny Ministra Edukacji i Nauki, który odczytał list od Pana Ministra Prof. Przemysława Czarnka, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak – Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Prof. Rafał Wiśniewski – Dyrektor Narodowego Centrum Kultury oraz Izabela Pastuszko – Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, która podsumowała ostatni rok w Chatce Żaka i zapowiedziała nadchodzące projekty.

– CHATKA ŻAKA RE:AKTYWACJA to pierwszy tak duży koncert w wyremontowanej Chatce Żaka. Bardzo nam miło było gościć tyle znamienitych postaci ze świata kultury, nauki i polityki. Mogliśmy wreszcie pokazać talent naszych wyjątkowych artystów, którzy rozwijają się twórczo pod opieką kuratorów linii programowej Dźwięk – dra hab. Tomasza Momota i Natalii Wilk. Ten koncert to dopiero początek działań naszych wyjątkowych młodych artystów. Zapraszamy do Chatki wszystkich kreatywnych studentów, którzy chcą się u nas rozwijać twórczo i animacyjnie. Na pewno znajdziecie przestrzeń dla siebie.

– dodała Izabela Pastuszko, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka

Źródło: ACKiM UMCS Chatka Żaka

Zostaw komentarz