fbpx

Koniec października pod znakiem muzyki w CK w Lublinie

20 października 2021
466 Wyświetleń

W Centrum Kultury odbędzie się koncert Lubelskiej Federacji Bardów, która wystąpi w Lublinie ze specjalnym programem „Zaduszki poetyckie”. Zespół wystąpi 28 października. Tworzący go muzycy są laureatami najważniejszych festiwali piosenki artystycznej. Dysponują niezwykłą potęgą głosów, znani są też z wyjątkowej dbałości o stronę muzyczną i tekstową. Zarówno muzyka, jak i tekst, są przeważnie dziełem członków grupy. Z sukcesem koncertowali w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Liderem LFB jest znany kompozytor Jan Kondrak. Jego utwory wykonywali tacy artyści jak Beata Kozidrak, Urszula czy Krzysztof Cugowski.

Natomiast 29 października swoją premierę będzie miał nowy album Wojtka Mazolewskiego zatytułowany „Yūgen”. W tym samym dniu artysta wystąpi w Centrum Kultury w Lublinie, prezentując utwory z wydanego właśnie krążka. „Yūgen” jest powrotem do korzeni dla artysty. Muzyk ponownie sięgnął po gitarę, z którą zaczął poznawać mając zaledwie kilka lat.  

Siłą albumu jest autentyzm bijący z dźwięków i słów, a pierwszy singiel zatytułowany „Manifest” prezentuje przekorną postawę wobec dzisiejszych trudnych czasów. Wojtek Mazolewski wielokrotnie występował w Centrum Kultury w Lublinie, m.in. w projektach Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet.

(ann)

foto Centrum Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz