fbpx

Konkurs: Percival Schuttenbach w Lublinie!

7 listopada 2016
Komentarze wyłączone
799 Wyświetleń
plakat_lublinNajpopularniejszy folk metalowy zespół w Polsce, PERCIVAL SCHUTTENBACH, już 13 listopada o 19:00, w lubelskim klubie Grafitti, zakończy finałowym koncertem trasę promującą najnowszą ich płytę “Strzyga”. Zespół ma na swoim koncie min. współpracę z CD Projekt RED twórcami jednej z kultowych już (!) gier komputerowych “Wiedźmin” (nagrania głównego trzonu zespołu jakim jest grupa Percival, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do trzeciej części gry ” The Witcher Wild Hunt”) oraz udział w stworzeniu jednego z najbardziej interesujących i charakterystycznych projektów muzycznych ostatnich lat a zarazem pierwszej w historii płyty łączącej muzykę słowiańską z hiphopem “Równonoc”. 

Muzycy wykorzystują obok instrumentów współczesnych (gitara akustyczna i elektryczna, basowa, perkusja, wiolonczela akustyczna i elektryczna) także instrumenty tradycyjne, ludowe i etniczne (lutnia długoszyjkowa, lira bizantyjska, davul, bodhrán, darabuka, mandolina, akordeon, sopiłka, gęśle, kemence oraz rekonstrukcje dawnych instrumentów dętych z rogu i kości). Muzyka to często tradycyjne pieśni z terenów całej Słowiańszczyzny w nowej, nierzadko metalowej, ciężkiej aranżacji. Teksty w zdecydowanej większości śpiewane są w oryginalnych językach.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć tutaj.

Dla naszych czytelników mamy dwa pojedyncze zaproszenia do wygrania, szczegóły znajdziecie na profilu Facebook’owym LAJFa.

 

Dla

 

Komenatrze zostały zablokowane