fbpx

KUL dla Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie

23 kwietnia 2020
1 025 Wyświetleń

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II włączył się do szerokiej akcji pomocy w walce z COVID – 19.

Podczas dziewięciodniowej zbiórki uczelnia zebrała ponad 100 000 zł na zakup samochodu do transportu sanitarnego, niezbędnego do sprawnego funkcjonowania Oddziału Chorób Zakaźnych Dziecięcych, na którym hospitalizowani są najmłodsi pacjenci z koronawirusem. 23 lwietnia pod kościołem akademickim KUL samochód został przekazany dyrektorowi Szpitala im. Jana Bożego w Lublinie Tadeuszowi Duszyńskiemu przez rektora KUL ks. prof. Antoniego Dębińskiego. 

Ambulans będzie służył między innymi do przewozu dzieci cierpiących na choroby wywołane przez COVID-19 oraz znajdujących się na obserwacji na Oddziale Chorób Zakaźnych Dziecięcych, do transportu materiałów biologicznych do testów na COVID-19 a także do obsługi przez szpital Izolatorium Dziecięcego.

Ale to nie koniec akcji, można ją wesprzeć jeszcze do 6 maja. W dalszym ciągu na portalu zrzutka.pl akcja pod nazwą JAZDA Z POMOCĄ – SZPITAL im. JANA BOŻEGO w LUBLINIE CZEKA jest otwarta i każdy, kto chce dołączyć i wesprzeć szpital może to zrobić. Każda dodatkowa złotówka zostanie przeznaczona na wskazany przez szpital cel.

foto Tomasz Koryszko

Zostaw komentarz