fbpx

Kuncewiczówka zaprasza

15 września 2020
514 Wyświetleń

Spotkanie z Henryką Utą Gnatowską 

Do końca września w galerii „Pracownia” Domu Kuncewiczów trwa wystawa prac Jerzego Gnatowskiego. A już w najbliższą sobotę, 19 września o godz. 16.00 zapraszamy do willi „Pod Wiewiórką” na spotkanie z Henryką Utą Gnatowską. To absolwentka historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz konserwacji zabytków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracowała m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie. Od lat 70. XX wieku zajmowała się twórczością artystyczną. Wystawiała swoje obrazy na ponad 30 wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą. 

Z Kazimierzem Dolnym jest związana od wielu lat. Przyjeżdżała tu z rodzinnego Lublina, z rodzicami, potem z mężem i dziećmi. Ma tu ulubione miejsca, ale przede wszystkim prawdziwe i trwałe przyjaźnie. W gronie serdecznych znajomych byli Maria i Jerzy Kuncewiczowie. Udało nam się namówić Utę Gnatowską, aby podzieliła się swoimi o nich wspomnieniami. Będzie to opowieść wzruszająca, nie pozbawiona ciekawostek i dykteryjek.

Spotkanie „Maria i Jerzy Kuncewiczowie – wspomnienia po latach” odbędzie się 19 września (sobota) o godz. 16.00 w salonie Domu Kuncewiczów. Wstęp – wolny.

Spacery tematyczne

Oddział Dom Kuncewiczów zaprasza na spacery tematyczne kazimierskimi ścieżkami Marii i Jerzego Kuncewiczów. Na trasie wyprawy są m.in. willa „Pod Wiewiórką”, Mały Rynek, ul. Krzywe Koło, Rynek oraz klasztor oo. Franciszkanów-Reformatów. Wędrówce towarzyszą opowieści: fakty i anegdoty związane z życiem i twórczością rodziny Kuncewiczów, ale także okresem, w którym artyści (pisarze i malarze), a także turyści zaczęli odkrywać walory tego Miasteczka.

Spacery tematyczne (nie tylko tropem literatury) odbędą się 18 (piątek) i 19 (sobota) września oraz 25 września (piątek) o godz. 12.00. Start – z tarasu willi „Pod Wiewiórką” (siedziba Domu Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19). Cena biletu 10 zł (spacer) + 1 zł (zwiedzanie ekspozycji)

Zostaw komentarz