WAŻNE
Koniec sezonu – owce do domu (Październik 11, 2019 2:25 pm)
75. lat Państwowego Muzeum na Majdanku (Październik 11, 2019 12:31 pm)
Stulecie praw wyborczych dla Polek (Październik 11, 2019 12:17 pm)
Dłonie, które tańczą wokół głowy (Październik 11, 2019 9:22 am)

Lato w Lublinie

7 czerwca 2019
150 Wyświetleń

Nie będą się nudziły dzieci, które zostaną w czasie letnich wakacji w Lublinie. Na chętnych czekają półkolonie, wycieczki, warsztaty turystyczne i kulinarne, zajęcia artystyczne, rekreacyjne i sportowe. Tradycyjnie pojawiło się kilka nowości, m. in.: warsztaty ECO&recyclingu, malowania ceramiki, wycinanki lubelskiej i tworzenia kalejdoskopów. Ciekawi historii miasta poznają Lublin na starej kliszy i posłuchają lubelskiego ptasiego radia. Specjalna oferta czeka na osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Zapisy prowadzone będą od 10 czerwca br. bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji. Pełna oferta, zasady uczestnictwa i terminy zajęć, warsztatów oraz wszelkie informacje organizacyjne są dostępne na stronie internetowej www.lato.lublin.eu. Z tegorocznej oferty będzie mogło skorzystać ponad 7 000 dzieci.
– O akcji „Lato w mieście” opowiadamy w Rezerwacie Dzikich Dzieci. To miejsce kojarzy mi się ze wszystkim, co dobre w dzieciństwie – wolnością, beztroską i przygodą. Myślę, że każdy z nas pamięta jak wiele radości sprawiały nam w dzieciństwie wakacje. Lato to czas zabawy i radości. Część dzieci wyjedzie choć na kilka dni poza Lublin, ale zdecydowaną większość wakacji dzieci spędzą w Lublinie. I właśnie dlatego warto sprawić, by ten czas w mieście były wspaniałą przygodą – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Zostaw komentarz